کد خبر:8457
پ
۱۴۰۱۰۴۲۰۱۵۰۷۴۵۲۰۱۲۵۶۶۵۲۲۴

برگزاری جلسه فوق‌العاده مجمع تشخیص برای بررسی سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه

مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه‌ای فوق العاده که به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی برگزار شد، بررسی بندهایی از سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه کشور پرداخت. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، اعضای مجمع با بررسی پیشنهاد کمیسیون مشترک تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه، «تحکیم و تقویت ..

مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه‌ای فوق العاده که به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی برگزار شد، بررسی بندهایی از سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه کشور پرداخت.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، اعضای مجمع با بررسی پیشنهاد کمیسیون مشترک تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه، «تحکیم و تقویت استقلال و اقتدار بانک مرکزی و تمرکز سیاستگذاری پولی، ارزی و نظارتی در این بانک» و «تقویت نظارت بر بانک‌ها» را به تصویب رساندند.

اعضای مجمع همچنین مقرر کردند: «روش‌های تامین مالی بانک‌ها، دولت و بازار سرمایه بروزرسانی و اصلاح شود».

بر اساس این گزارش، در موضوع تعیین سقف تسهیلات، اعضای مجمع تصویب کردند که «سقف تسهیلات تکلیفی توسط بانک مرکزی تعیین شود» و «اعطای هرگونه تسهیلات و خط اعتباری به شبکه بانکی و بخش دولتی صرفاً با توثیق اوراق معتبر مالی دولت و سایر وثایق نقد شونده توسط بانک‌ها و دولت به تشخیص بانک مرکزی» صورت پذیرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران