کد خبر:3307
پ
۱۴۰۰۱۱۲۶۱۴۲۰۰۰۷۶۰۲۴۷۶۶۳۶۴

بشّار جعفری در دیدار مدیرعامل تسنیم: ارتباطات رسانه‌ای ایران و سوریه باید به سطح روابط سیاسی دو کشور برسد

مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم صبح روز یکشنبه با بشّار جعفری معاون وزیر خارجه سوریه دیدار کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم صبح روز یکشنبه با بشّار جعفری معاون وزیر خارجه سوریه دیدار کرد.
بشّار جعفری معاون وزیر خارجه سوریه د..

مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم صبح روز یکشنبه با بشّار جعفری معاون وزیر خارجه سوریه دیدار کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم صبح روز یکشنبه با بشّار جعفری معاون وزیر خارجه سوریه دیدار کرد.
بشّار جعفری معاون وزیر خارجه سوریه در این دیدار ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کرد که این واقعه تحولات بزرگی در منطقه و جهان ایجاد کرد. وی گفت که انقلاب اسلامی ایران به‌واسطه آرمانها و چارچوبهایش صرفاً انقلاب مردم ایران محسوب نمی‌شود بلکه این انقلاب به همه جبهه مقاومت اعم از ملتهای سوریه و لبنان و عراق و… نیز تعلق دارد.

معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به مکرهای مکرر دشمنان جبهه مقاومت برای ایجاد اختلال و گسست در این جبهه، گفت که بعد از حمله آمریکا به عراق، کالین پاول وزیر خارجه وقت آمریکا به سوریه آمد و سخنانی را خطاب به بشار اسد مطرح کرد. مهمترین هدف او جداکردن کشورهای عضو جبهه مقاومت از یکدیگر و جدا کردن آنها از انقلاب اسلامی ایران بود.

بشار جعفری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخنان مدیرعامل خبرگزاری تسنیم درباره اهمیت هم‌افزایی رسانه‌های جبهه انقلاب، گفت: همان ائتلافی که در میدان نبرد باعث پیروزی جبهه مقاومت بر تروریستها و استکبار شد، باید در عرصه رسانه‌ای نیز محقق شود.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین تلاشهای خبرگزاری تسنیم برای تقویت همکاری‌های رسانه‌ای میان ایران و رسانه‌های سوریه را اقداماتی مناسب در راستای مقابله با ائتلاف رسانه‌های استکبار علیه مردم سوریه و ایران توصیف کرد و گفت که وی نیز از این ابتکارات حمایت می‌کند.

مجید قلی‌زاده مدیرعامل خبرگزاری تسنیم نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت که این انقلاب متعلق به همه آزادگان جهان است.

وی همچنین با اشاره دیدارهای اخیر خود با مدیران برخی رسانه‌های سوریه از جمله مدیر رادیو تلویزیون و خبرگزاری سانا، گفت: جبهه رسانه‌ای دشمن به‌صورت هماهنگ و شبانه‌روزی علیه ایران، سوریه و سایر کشورهای مقاومت فعالیت می‌کند و ما نیز در این سو نیاز به افزایش هماهنگی‌ها داریم.

مدیرعامل خبرگزاری تسنیم تأکید کرد: اگرچه تعداد و امکانات رسانه‌های جبهه انقلاب نسبت به رسانه‌های جبهه غربی کمتر است، امّا عزمی که در نیروهای رسانه‌های جبهه مقاومت وجود دارد و همچنین اصالتی که در پیام حق این رسانه‌ها نهفته است به ما این مژده را می‌دهد که ان‌شاءالله در این نبرد نیز مانند نبرد میدانی پیروزی با جبهه حق خواهد بود.

قلی‌زاده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برخی کشورها که در دوران جنگ با ملت سوریه جنگیدند، امروز و در دوران بازسازی قصد دارند از طرق دیگری از جمله راه‌های رسانه‌ای و اقتصادی نفوذ کنند.

بشّار جعفری نیز با بیان اینکه "امروز هماوردی رسانه‌ای میان جبهه مقاومت و جبهه استکبار یک جنگ کامل است"، گفت: جبهه استکبار برای جذب افکار عمومی منطقه در راستای اهداف خودش برنامه‌ریزی‌های زیادی کرده و تکنولوژی را نیز در خدمت پروپاگاندای خود قرار داده است، آنها برخی رسانه‌های بزرگ در منطقه را به وجود آوردند تا افکار خودشان را تبلیغ کنند.

نشست همکاری‌های رسانه‌ای ایران و روسیهمعاون وزیر خارجه سوریه ادامه داد: تسنیم و خبرگزاری‌های کشورهای مقاومت تلاشهای بسیار خوبی در راستای مقابله با جبهه استکبار دارند؛ من خودم شخصاً نام خبرگزاری تسنیم را خیلی دوست دارم. کادر خبرگزاری تسنیم یک کادر خوب و عالی است و گام‌های خوبی برای هم‌افزایی رسانه‌های جبهه مقاومت برمی‌دارد.

بشّار جعفری با اشاره به جزییات سخنان مجید قلی‌زاده مدیرعامل تسنیم درباره ضرورت همکاری مشترک رسانه‌های جبهه مقاومت، گفت: از نقشه‌راهی که شما مطرح کردید و همچنین از دیدارهای سازنده و موفقی که با رادیو و تلویزیون و خبرگزاری سانا داشتید خیلی خوشحالیم.

وی با تأکید بر اینکه ارتباطات رسانه‌ای دو کشور ایران و سوریه باید به سطح ارتباطات سیاسی دو کشور برسد، اضافه کرد: کار رسانه‌ای کار دشوار و بسیار مهمی است امّا حتماً در این جبهه نیز ان‌شاءالله موفق خواهیم بود.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران