کد خبر:4516
پ
۱۳۹۶۰۵۱۹۱۴۲۵۵۷۴۶۲۱۱۶۱۰۲۴۴

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه شریف در محکومیت اعدام ۸۱ نفر در عربستان

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی شریف طی بیانیه‌ای درخصوص اعدام ۸۱ نفر در عربستان تصریح کردند: برخوردهای دوگانه دولت‌های آمریکا و اروپائی و قدرت­‌های رسانه­‌ای و سازمان­‌های حقوق بشری، این جنایت‌ها را دردناک­‌تر می‌کند. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بسیج اساتید دانشگاه صنعتی شریف در..

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی شریف طی بیانیه‌ای درخصوص اعدام ۸۱ نفر در عربستان تصریح کردند: برخوردهای دوگانه دولت‌های آمریکا و اروپائی و قدرت­‌های رسانه­‌ای و سازمان­‌های حقوق بشری، این جنایت‌ها را دردناک­‌تر می‌کند.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بسیج اساتید دانشگاه صنعتی شریف در پی اعدام ۸۱ نفر در عربستان طی بیانیه‌ای تصریح کردند: رژیم مستبد سعودی در میان جنایتکاران تاریخ یکی از بزرگترین نقض­‌کنندگان حقوق بشری است ولی به‌دلیل داشتن نفت و پول­‌های ذخیره شده در بانک‌های آمریکایی و اروپایی همواره مورد حمایت­‌های قدرت­‌های بزرگ جهانی بوده است.

واکنش "رئیسی" به اعدام ۸۱ نفر در عربستانواکنش نماینده ولی فقیه در سپاه به اعدام ۸۱ نفر در عربستان سعودیبیانیه نمایندگان اقلیت‌های مذهبی مجلس در محکومیت اعدام ۸۱ نفر توسط عربستان

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم­­ الله الرحمن الرحیم

وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا

و هرکس به عمد مؤمنى را بکشد پس کیفرش دوزخ است که همیشه در آن خواهد بود، و خداوند بر او غضب و لعنت کرده و براى او عذابى بزرگ آماده ساخته است.( سوره نساء آیه ۹۳)

خبر هولناک اعدام ۸۱ نفر انسان مظلوم به دلایل واهی داشتن افکار و عقاید انحرافی و ارتباط با گروه‌های تروریستی توسط رژیم جبار سعودی، تمامی انسان‌های آزاده جهان را شوکه و در بهت فرو برد. در میان اعدام شدگان ۴۱ نفر از معترضان شیعه از اهالی مناطق الاحساء و قطیف در شرق عربستان بودند.

در طول تاریخ حکومت جائرانه و دست‌نشانده و مورد حمایت دولت‌های انگلیسی و آمریکایی خاندان سعودی بر سرزمین حجاز، این بار اولی نیست که رژیم دیکتاتور سعودی مبادرت به چنین جنایات قرون وسطایی می­‌نماید. هنوز مدت زیادی از اعدام شیخ شهید بزرگوار نمرباقر النمر رهبر شیعیان حجاز و جمال خاشقچی روزنامه‌نگار عربستانی نمی­‌گذرد.

آنچه این جنایت‌ها را دردناک­‌تر می‌کند، برخوردهای دوگانه دولت‌های آمریکا و اروپائی و قدرت­‌های رسانه­‌ای و سازمان­‌های حقوق بشری با این جنایات‌هاست. جنگ اخیر روسیه و اوکراین نشان داد که کوچک‌ترین ظلم به نژاد سفید دارای موهای رنگین و چشمان آبی بلافاصله توسط امپراطوری رسانه‌ای محکوم و بانیان آن تحت تحریم­‌های همه‌جانبه و فراگیر قرار می­‌گیرند. ولی آمران و عاملان مظالم هزاران برابر بر مردم سایر سرزمین­‌ها به­‌خصوص بر مسلمانان و به­‌ویژه بر شیعیان نه‌تنها محکوم نمی­‌شوند، بلکه مورد حمایت­‌های آشکار و پنهانی قدرت­‌های استکباری قرار می­‌گیرند.

بر اساس گزارش­‌های سازمان­‌های بین المللی رژیم مستبد سعودی در میان جنایتکاران تاریخ یکی از بزرگترین نقض­‌کنندگان حقوق بشری است. ولی به‌دلیل داشتن نفت و پول­‌های ذخیره شده در بانک‌های آمریکایی و اروپایی همواره مورد حمایت­‌های قدرت­‌های بزرگ جهانی بوده است و هیچ‌وقت پاسخ­گوی اعمال خود نبوده و تا­کنون از مجازات­‌های درخور این جنایات مصون مانده است.

بسیج استادان دانشگاه شریف فاجعه بزرگ قتل عام مسلمانان و شیعیان را به امام زمان عج الله تعالی فرجه تسلیت عرض کرده و اقدام رژیم آمریکایی عربستان سعودی را محکوم می­‌کند.

بسیج استادان دانشگاه صنعتی شریف

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران