کد خبر:9342
پ
۱۴۰۱۰۳۲۲۱۴۵۲۳۰۹۹۸۲۵۵۱۷۱۴۴

بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی در محکومیت حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه

مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: از ملت‌ها، نخبگان و مجامع بین المللی می‌خواهیم تا در جهت تامین امنیت مردم فلسطین بر اساس اصل دفاع مشروع از خود در مقابل اشغال و تروریسم رژیم صهیونیستی عمل کنند. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکو..

مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: از ملت‌ها، نخبگان و مجامع بین المللی می‌خواهیم تا در جهت تامین امنیت مردم فلسطین بر اساس اصل دفاع مشروع از خود در مقابل اشغال و تروریسم رژیم صهیونیستی عمل کنند.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدامات جنایتکارانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی در فلسطین و غزه، تاکید کرد تنها راه امت اسلام برای خروج از بحران‌ها و تهدیدات علیه ملت مظلوم منطقه رویکرد مقاومت است و همه کشورهای اسلامی می‌بایست در خدمت آرمان فلسطین قرار گرفته و هرگونه عادی سازی روابط با این رژیم را محکوم نمایند.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ

مجمع جهانی بیداری اسلامی شهادت تیسیر الجعبری مسئول منطقه شمالی گروهان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی و شماری دیگر از مجاهدان و دختر خردسال ۵ ساله فلسطینی را به تمام آزادی‌خواهان جهان، به ویژه امت اسلامی تسلیت می‌گوید.

بی‌تردید حق قانونی ملت و گروه‌های مقاومت فلسطین است که در برابر تجاوزات و اقدامات تروریستی این رژیم از خود دفاع کنند و قطعا جنایت دشمن صهیونیستی علیه غزه بی‌پاسخ نخواهد ماند و مقاومت به شیوه‌ای که رهبران آن تعیین خواهند کرد، پاسخ این جنایت را خواهد داد.

این مجمع ضمن محکومیت هرگونه سازش با رژیم غاصب صهیونیستی از سوی برخی سران کشورهای اسلامی و همچنین محکوم نمودن حمله وحشیانه و اقدام جنایتکارانه رژیم آپارتاید صهیونیستی به غزه و ترور فرماندهان مقاومت و جمعی از مردم بی‌دفاع فلسطین، مسئولیت این جنایت و پیامدهای تجاوز و حمله این رژیم به فلسطین و غزه را به طور کامل متوجه رژیم اشغالگر قدس می‌داند و تاکید می‌کند تنها راه امت اسلام برای خروج از بحران‌ها و تهدیدات علیه ملت مظلوم منطقه رویکرد مقاومت است و همه کشورهای اسلامی می‌بایست در خدمت آرمان فلسطین قرار گرفته و هرگونه عادی سازی روابط با این رژیم را محکوم نمایند.

مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید بر دستاوردهای افتخارآمیز الگوی مقاومت قهرمانانه، تلاش برای آزادی فلسطین را به عنوان محور وحدت همه ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه می‌داند و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و مبارزات رهایی بخش مردم آن تاکید می‌کند و از همه ملت‌ها، نخبگان و مجامع بین المللی می‌خواهد تا در جهت تامین امنیت مردم فلسطین بر اساس اصل دفاع مشروع از خود در مقابل اشغال و تروریسم رژیم صهیونیستی عمل کرده و مانع تجاوزات و جنایات وحشیانه آنان در فلسطین شوند چرا که نژادپرستی، سرکوب، کشتار، زندانی کردن، محرومیت دامنه‌دار و تلاش برای تحقیر روزانه ملت مظلوم فلسطین و همچنین تروریسم عریان رژیم غاصب، ریشه اصلی همه ناآرامی‌ها در فلسطین است.

مجمع جهانی بیداری اسلامی

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران