کد خبر:3170
پ
۱۳۹۷۱۱۲۶۱۴۵۰۱۸۲۲۹۱۶۶۵۶۸۶۴

حجت الاسلام حاج علی اکبری: انقلاب اسلامی پشتوانه ملت‌های آزادی‌خواه است

امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب اسلامی در مسیر گذشته پشتوانه ملت‌های آزادی‌خواه جهان شد و معنویت را در جهان رونق بخشید و کابوس مستکبران شد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی ا..

امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب اسلامی در مسیر گذشته پشتوانه ملت‌های آزادی‌خواه جهان شد و معنویت را در جهان رونق بخشید و کابوس مستکبران شد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی اظهار داشت: تقارن دهه فجر امسال با ماه رجب را گرامی می‌داریم و تاکید می‌کنیم که بنیان انقلاب اسلامی در ایران کلمه توحید بود و ماه رجب هم پیام آور تربیت توحیدی برای مومنان است.

وی افزود: خداوند متعال را برای نعمت عظمای انقلاب اسلامی و ولایت الهی شکر می‌کنیم. یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ما همین نماز جمعه است و این فیض بزرگ که نصیب ملت بزرگ ما شد و از این حضور برکات فراوانی نصیب ملت ما شده است.

حاج علی اکبری ادامه داد: خدای متعال جامعه ایمانی را با نماز می پسندد و این نشانه امت اسلامی است. قرآن کریم برای این نعمت بزرگ ( انقلاب اسلامی) توصیه به صبر و شکر می‌کند و لذا شکر عظیم و بزرگ می‌خواهد و ملت ما هم در چهل ساله اول انقلاب بخوبی این ویژگی را تحصیل کرده است و از عهده این مسئولیت بزرگ برآمده‌اند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: هیچ گاه نباید روزهای خدایی امت به فراموشی سپرده شود زیرا غفلت مساوی است با از دست دادن همه آن چیزی که بدست آمده است. ذکر ایام خدایی موجب شکر بر نعمات خدایی می‌شود و این شکر، مقدمه صبر برای رسیدن به قله‌ها است. نتیجه صبر هم این شکوه و عظمتی است که برای ملت ما فراهم شده است.

وی عنوان کرد: منظور از شکر، شکر در برابر نعمت ولایت است و صبر در برابر دشواری‌ها و ناملایمات. صبر در همراهی ولی خدا و وفاداری نسبت به آرمان‌ها از اعظم جلوه‌های تقوا است.

امام جمعه موقت تهران افزود: ۲۲ بهمن ملت ما را در صراط علوی قرار داده است و تکرار این روز‌ در سال‌های متمادی انتقال این پرچم پرافتخار به نسل‌‌های آینده است تا به سلامت به دست صاحب اصلی خود برسد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی در مسیر گذشته خود، پشتوانه ملت‌های آزادی‌خواه جهان شد و معنویت را در جهان رونق بخشید، وکابوس مستکبران شد و در آینده هم چنین خواهد بود. ملت ما ادامه دهندگان راه ابراهیم بت شکن و پیامبر اسلام هستند. این مسیر تسلیم در پیشگاه خداوند متعال است که ارزشمند است و ملت ما تصمیم گرفته است تا موحدانه زندگی کند و از تمامی شئون زندگی خود شرک زدایی کند.

حاج علی اکبری تصریح کرد: سیمرغ انقلاب اسلامی با دو بال صبر و شکر به قاف خوشبختی در عصر ظهور خواهد رسید و ملت ما به تمامی آرمانهایش دست پیدا خواهد کرد. در همین چهل سال گذشته ملتهای بسیاری با الگو برداری از ملت ایران راه درست خود را پیدا کردند و این موفقیت بزرگی برای ملت ایران است.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: امروز رهبر عزیز ما در این مقطع حساس ملت را به جهاد تبیین دعوت کردند.همه هنرمندان و رسانه داران مسئولیت داشته و در برابر امپراطوری دشمن و ظیفه تبیین دارند. آحاد مردم هم باید با آثار تولیدی دشمن مواجه فعال داشته باشند و نباید تحت تاثیر این اقدامات دشمن قرار گرفت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران