کد خبر:4680
پ
۱۴۰۰۰۹۱۳۱۶۱۳۳۶۲۵۶۲۴۱۹۵۷۰۴

حجت الاسلام خاتمی: مسئولان با تلاش مضاعف مشکلات معیشتی مردم را حل کنند/ آمریکا منتظر شکست‌های جدید باشد

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ انتظار از مسئولان محترم این است که با تلاش مضاعف رنج تنگی معیشت مردم را از بین ببرند. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم،‌ اولین نماز جمعه تهران در سال ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام سید احمد خاتمی در مصلی تهران برگزار شد.
حجت الاسلام خاتمی در خطبه اول نماز ج..

امام جمعه موقت تهران گفت:‌ انتظار از مسئولان محترم این است که با تلاش مضاعف رنج تنگی معیشت مردم را از بین ببرند.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم،‌ اولین نماز جمعه تهران در سال ۱۴۰۱ به امامت حجت الاسلام سید احمد خاتمی در مصلی تهران برگزار شد.

حجت الاسلام خاتمی در خطبه اول نماز جمعه طی سخنانی اظهار داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم که یکی از اسباب پذیرایی در این ضیافت الهی قرآن و دیگری ادعیه و مناجات است.این باور که ما بدانیم و با تمام وجودمان درک کنیم که در محضر خدا هستیم می‌تواند هویت انسان را زیر و رو کند و در عرصه‌های مختلف تاثیرگذار باشد. کسی که خدا را باور داشته باشد هیچگاه احساس ترس نمی‌کند.

امام جمعه موقت تهران تاکیدی کرد: این امتیاز همچنین درعرصه گناه نیز بازدارنده است و موجب می‌شود انسان با درک این موضوع گه در محضر خدا قرار دارد از ارتکاب گناه پرهیز کند. در نتیجه این باور سبب می‌شود انسان احساس تنهایی و غربت نکند و با همین باور بود که برخی پیامبران مانند حضرت نوح سال‌ها دین خداوند را تبلیغ کردند و خسته نشدند. این باور پشتوانه مقاومت‌های سرسختانه است.

وی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تبریک فرا رسیدن سال نو و گرامی داشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله ری شهری گفت: مرحوم آیت الله ری شهری بیش از ۱۲۰ عنوان کتاب تالیف کرده بود و بسیاری از کتاب‌های ایشان به عنومان کتاب مرجع علمی است. این مرحوم با تمام وجود ولایتمدار بود و همانگونه که امام را قبلو داشت مقام معظم رهبری را قبول داشت. آیت الله ری شهری مرد کارهای بزرگ بود و در عرصه‌های مختلف خوش درخشید.

امام جمعه موقت تهران با تشکر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی افزود: انشا الله شاهد باشیم که مسئولان نیز با پایان تعطیلات مشغول خدمت به مردم شوند و یکی دو روز اول را مشغول عید دیدنی نشوند.

حجت الاسلام خاتمی گفت: از ابتکارات مقامات معظم رهبری نامگذاری‌های سال است و این نامگذاری‌ها برای تشریفات نیست و نقشه راه مسئولان و مردم است. معنای شعار سال این است که نگاه فناورانه به تولید داشته باشیم که موجب می‌شود هزینه‌ها کاهش یافته و کیفیت محصولات افزایش پیدا کند و قیمت تمام شده کالا کاهش پیدا کند. اشتغال آفرینی هم در گرو افزایش شرکت‌های دانش بنیان است و آنچه مهم است فقط ارتقا کمی و کیفی نیست بلکه مهم این است که فرهنگ دانش بنیان در عمل و بخصوص در عرصه کشاوری خودش را نشان دهد.

وی تصریح کرد: حدود ده سال است رهبر انقلاب در نامگذاری‌های سال رو مسئله اقتصاد تاکید دارند زیرا دشمن هم می‌خواهد از همین طریق به ما ضربه بزند که با تدبیر رهبر انقلاب تا کنون توطئه دشمن ناکام مانده است.

حجت الاسلام خاتمی اظهار داشت: در پیام رهبر انقلاب از یک تلخی رنج آور نیز نام برده شد که اشاره ایشان به تنگی معیشت مردم بود. البته ایشان بشارت دادند که این مشکل نیز درمان دارد اما برخی مشکلات باید به تدریج حل شود. لذا انتظار همگان است که مسئولان محترم با تلاش مضاعف این رنج مردم را از بین ببرند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود به افزایش امید آفرینی در جامعه تاکید کردند، گفت: وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم عناصر امید آفرینی در کشور ما موج می‌زند. اواین عنصر همراهی خداوند متعال با این ملت است. عنصر دوم همراهی مردم با انقلاب است البته دشمنان سعی کردند مردم را از انقلاب جدا کنند اما نتوانستند و نخواهند توانست.

وی ادامه داد: سومین عنصر تجربه‌های موفق گذشته است. در گذشته آمریکایی‌ها حرف از فشار حداکثری می زدند اما امروز سخنگوی کاخ سفید می گیود که در این سیاست شکست مفتضحانه خوردند و باید در این سال هم منتظر شکست‌های دیگر باشند.کشورما همچنین ظرفیت‌های بدیلی مانند منابع طبیعی و انسانی دارد و در صدر همه ظرفیت‌ها وجود رهبری دور اندیش است که با داشتن چنین رهبری جایی برای یأس وجود ندارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران