کد خبر:3824
پ
۱۴۰۰۱۲۰۶۱۹۱۲۴۷۷۸۳۲۴۸۶۲۰۰۱۰

دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین به لهستان، مجارستان و رومانی منتقل می‌شوند

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور از تشکیل ستاد همراهی و حمایت به منظور تسریع در امور مربوط به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین در این سازمان خبر داد. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از وزارت علوم، هاشم داداش‌پور رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان این ..

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور از تشکیل ستاد همراهی و حمایت به منظور تسریع در امور مربوط به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین در این سازمان خبر داد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از وزارت علوم، هاشم داداش‌پور رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان این مطلب افزود: در جلسات ستاد همراهی و حمایت که به صورت مستمر در سازمان امور دانشجویان تشکیل می‌شود، به ترتیب اولویت، فرآیند امور دانشجویان رصد شده و با هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه در حال رسیدگی هستیم.

دانشجویان به کشورهای لهستان، مجارستان و رومانی منتقل می‌شوند

وی انتقال امن دانشجویان به کشورهای همسایه را اولویت اول نهادهای مرتبط برشمرد و گفت: با پیگیری و هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه در داخل و خارج از کشور و نیز سفیر ایران در اوکراین و سفرای کشورهای همسایه و رایزن علمی، در تلاش هستیم تا دانشجویان به یکی از کشورهای لهستان، مجارستان و رومانی هدایت شوند.

داداش پور ادامه داد: تاکنون تعدادی از این عزیزان به لهستان و رومانی منتقل شده اند و در عین حال این ستاد در ارتباط با دانشجویان داخل اوکراین، پیگیر امور آنان و انتقال مطالبات آنان به دستگاه‌های ذیربط است.

اختصاص هواپیما برای خروج اتباع ایرانی از اوکراین / رایزنی‌های برای خروج دانشجویان ادامه دارد

داداش پور همچنین از آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای انتقال دانشجویان و اتباع ایرانی به کشور خبر داد و یادآور شد: یک هواپیما از سوی وزارت راه و شهرسازی به این امر اختصاص یافته است. همچنین مسوولان وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی در حال رایزنی برای گرفتن مجوزهای لازم تردد برای انتقال دانشجویان هستند که امیدواریم هر چه زودتر شاهد بازگشت دانشجویان و دیگر اتباع ایرانی به کشور باشیم.

امکان ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی مقیم اوکراین در داخل فراهم شدمحمدیاری: مسئولان مربوطه درباره انتقال دانشجویان ایرانی از اوکراین تدبیر کننداقدامات لازم برای تأمین امنیت و خروج دانشجویان ایرانی مقیم اوکراین انجام شده است

رییس سازمان امور دانشجویان به موضوع ثبت نام دانشجویان در سامانه سجاد و میخک اشاره و خاطرنشان کرد: در شرایط بحرانی فعلی اوکراین، رسیدگی به امور دانشجویان را الزاماً منوط به ثبت نام در این دو سامانه ندانسته و مرتب پیگیر امنیت، انتقال آنها به داخل کشور هستیم.

داداش پور تاکید کرد: همچنین در صورت درخواست دانشجویان، برای مساعدت در چارچوب قوانین و مقررات جهت ارزیابی مدارک و انتقال به داخل کشور برای ادامه تحصیل در دانشگاه های داخل کشور آمادگی لازم را داریم.

خانواده‌ها اخبار وضعیت فرزندان خود را از رسانه‌های معتبر پیگیری کنند

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری به بازگشت صلح و ثبات به این کشور، از خانواده های دانشجویان درخواست کرد تا در موضوع امور مربوط به دانشجویان، تنها به منابع خبری معتبر و سایت سازمان امور دانشجویان رجوع کنند و به اخبار و شایعات در فضای مجازی اعتنا نکنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران