کد خبر:1922
پ
۱۴۰۰۱۰۱۳۲۱۱۶۴۳۱۷۳۲۴۴۳۷۲۲۴

دبیرکل مجمع جهانی حامیان مقاومت: مکتب سلیمانی را باید در دانشگاه‌ها تدریس کرد

یحیی غدیر دبیرکل مجمع جهانی مقاومت گفت: مکتب شهید قاسم سلیمانی را باید را به تمام جهانیان معرفی کرد و در دانشگاه ها تدریس کرد. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، اعضای هیئت رئیسه جمعیت جهانی حامیان مقاومت امروز چهارشنبه ۱۵ دی با علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی دیدار ..

یحیی غدیر دبیرکل مجمع جهانی مقاومت گفت: مکتب شهید قاسم سلیمانی را باید را به تمام جهانیان معرفی کرد و در دانشگاه ها تدریس کرد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، اعضای هیئت رئیسه جمعیت جهانی حامیان مقاومت امروز چهارشنبه ۱۵ دی با علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی دیدار و درباره مسائل منطقه ای، موضوعات مرتبط با بیداری اسلامی و الگویی که شهید حاج قاسم سلیمانی در ارتباط با اتحاد و همبستگی مسلمانان برای مقابله با صهیونیست و استکبار جهانی ارائه نمود بحث و تبادل نظر شد.

ولایتی در این دیدار ضمن خوشامدگویی در پاسخ به سئوال یکی از میهمانان مبنی بر علل پویایی انقلاب اسلامی گفت: ایران اسلامی همواره در مقابل ظلم و بی عدالتی پایداری و ایستادگی نموده که نمونه های آن را می توان بر ضد بنی امیه، بنی عباس، مغول ها و صلیبیان مشاهده کرد و در زمان استعمار نیز ایران علیه آنان قیام نمود و پیروز شد و همواره در محافظت از اسلام و ایران مقاومت نموده است و بسیاری از این حرکات به ویژه در انقلاب اسلامی توسط جوانان اداره شده است و این یکی از رمز های موفقیت انقلاب بوده و در منطقه نیز جبهه مقاومت توسط این گونه افراد اداره شده است.

وی در بخش دیگری از این دیدار و در پاسخ به سئوالی با توجه به سابقه و تجربه به دست آمده در حوزه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و جایگاه مشاورت امور بین الملل مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره برنامه و نقشه راه جمهوری اسلامی ایران برای آینده و منطقه گفت: آنچه در این زمینه با درایت و هدایت رهبر معظم انقلاب انجام شده در راستای حفظ استقلال و امنیت منطقه و هویت کشورهای مسلمان منطقه ادامه خواهد یافت و برای بیداری اسلامی سابقه ای دویست ساله قائل هستیم و ملاحظه می کنیم که بزرگترین دستاورد شهید سلیمانی هم نابودی داعش و تروریست ها بود.

در ادامه این دیدار یحیی غدیر دبیر کل مجمع جهانی حامیان مقاومت از نقش تعیین‌کننده، تاثیر گذار و راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه تقدیر کرد و گفت: همه دنیا به اهداف جمهوری اسلامی ایران ایمان دارند، چرا که جمهوری اسلامی ایران هدفی جز مبارزه با صهیونیسم، امپریالیسم، تروریسم و مقابله با ظلم ندارد.

وی با اشاره به اینکه حادثه دردناک ترور شهید سلیمانی برای منطقه و کل جهانی بسیار اندوهگین و سنگین بود، اظهار داشت: بر پایبندی خود به مکتب حضرت امام خمینی (ره)، امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و شهید سلیمانی اعتقاد و ایمان داریم و بر آن تاکید می نمائیم.

دبیرکل مجمع جهانی حامیان مقاومت تصریح کرد: شهید حاج ‌قاسم ‌سلیمانی یک الگوی مهم در جهت همبستگی و اتحاد همه مسلمانان در دنیا است. این مرد شجاع معادلات منطقه را تغییر داد و با رشادت ها و شجاعت های خود در سوریه، یمن، فلسطین، لبنان و همه جای دیگر که مظلومان وجود دارند به پا خاست و بر علیه ظلم مبارزه کرد و مکتب حاج قاسم را ادامه خواهیم داد و باید آن را به تمام جهانیان معرفی کرد و در دانشگاه ها تدریس نمود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران