کد خبر:3897
پ
۱۳۹۴۱۱۱۷۱۸۰۷۲۸۳۱۷۷۰۵۷۱۴۴

درباره مطالب فردی به نام کاترین شکدم

“برخلاف القای دروغ برخی کانال‌ها، کاترین شکدم هیچ همکاری با خبرگزاری تسنیم نداشته که بخواهد نفوذ کند یا خیر؛ بدیهی است یک رسانه حتی بعضاً اخبار افراد مختلف را منتشر می‌کند؛ اعلام اخبار آن‌ها به معنای تایید آنان یا مواضع‌شان نیست.” – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، برخی کانال‌ها طی روزهای اخیر..

"برخلاف القای دروغ برخی کانال‌ها، کاترین شکدم هیچ همکاری با خبرگزاری تسنیم نداشته که بخواهد نفوذ کند یا خیر؛ بدیهی است یک رسانه حتی بعضاً اخبار افراد مختلف را منتشر می‌کند؛ اعلام اخبار آن‌ها به معنای تایید آنان یا مواضع‌شان نیست."

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برخی کانال‌ها طی روزهای اخیر با اشاره به مطلب فردی به نام کاترین شکدم در بخش بلاگ‌های رسانه صهیونیستی تایمز اسرائیل نوشته‌اند که او جاسوس و نفوذی صهیونیست‌ها بوده و در بخش‌هایی مانند Khamenei.ir و خبرگزاری‌هایی مانند تسنیم همکاری کرده است! در این‌باره به نظر می‌رسد ارائه توضیحات ذیل خالی از لطف نباشد:

۱- برخلاف القای دروغ برخی کانال‌ها، کاترین شکدم هیچ همکاری با خبرگزاری تسنیم نداشته که بخواهد نفوذ کند یا خیر؛ بدیهی است یک رسانه حتی بعضاً اخبار افراد مختلف را منتشر می‌کند؛ اعلام اخبار آن‌ها به معنای تایید آنان یا مواضع‌شان نیست.

رسانه باید در برآیند تولید محتوای خودش جهت‌گیری درستی در جهت حمایت از جبهه حق و مقابله با جبهه باطل داشته باشد. انتشار برخی گفتگوهای موردی از یک فرد نیز هیچ نشانه‌ای از این معنا که با او همکاری صورت گرفته باشد ندارد.

تسنیم مانند هر رسانه دیگری در طول سال‌های گذشته با افراد متعددی گفت‌وگو کرده که طبیعتاً نه با آن‌ها ارتباط همکاری داشته و نه لزوماً همه مواضع آنان را قبول دارد.

۲- در چند گفت‌وگوی محدودی هم که از شکدم روی خروجی قرار گرفته، موضع او علیه اسرائیل و آمریکاست و سخنان او نیز به رویکرد تسنیم لطمه‌ای وارد نمی‌کرده است.

مهم‌تر اینکه معرفی و چهره شدن او نیز هیچ ارتباطی به تسنیم ندارد و او چند گفت‌وگوی خود را در شرایطی انجام داد که پیش از آن در رسانه‌های مختلف حضور داشته و فردی نسبتاً شناخته‌شده در این فضا بوده است.

۳- در مطلبی که شکدم روی وبلاگش قرار داده هیچ سخنی از همکاری با تسنیم هم به میان نیامده است و اساساً تسنیم نه در ورود او به ایران و نه در همکاری با او هیچ نقشی نداشته است. به همین دلیل و از آن جهت که همکاری‌ای با او نداشته، وظیفه‌ای برای بررسی‌های امنیتی و اطلاعاتی هم نداشته است.

شکدم آنگونه که در وبلاگش نوشته با پاسپورت فرانسوی و بدون اثری از سوابق دیگر خود و از طرق دیگری وارد ایران شده و در سابقه خود هم ازدواج با یک مسلمان یمنی داشته است و مدعی است که به همین دلیل کمتر نسبت به او شک و شبهه به‌ وجود آمده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران