کد خبر:2016
پ
۱۴۰۰۱۰۱۸۱۶۰۷۴۳۹۱۶۲۴۴۹۳۵۱۴

دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم برگزار می‌شود

گروه استان‌ها ـ جانشین دبیر اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد روزهای ۲۲ و ۲۳ دی‌ماه در قم برگزار می‌شود. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم‌، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد فرخ‌فال ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات جامعه..

گروه استان‌ها ـ جانشین دبیر اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد روزهای ۲۲ و ۲۳ دی‌ماه در قم برگزار می‌شود.

 

از قم‌، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد فرخ‌فال ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: جامعه مدرسین با سابقه درخشان بیش از نیم‌قرن، نهادی است که صلابت خود را به‌صورت ذاتی با شخصیت‌های علمی خود کسب کرده است.

جانشین دبیر اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: جامعه مدرسین تاکنون دو گونه اجلاس برای گرد هم آوردن علمای بلاد داشته است؛ یکی از آن‌ها اجلاس سراسری است که متأسفانه در سال گذشته به دلیل شیوع کرونا دوازدهمین اجلاس آن برگزار نشد.

وی تصریح کرد: دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد در روزهای ۲۲ و ۲۳ دی‌ماه به‌صورت وبینار و با حضور جمعی از علمای قم برگزار می‌شود و هم‌زمان در تمام استان‌ها نیز مشابه همین اجتماع از علمای آن مناطق را خواهیم داشت.

 

فرخ‌فال با بیان اینکه اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد در چهار کمیسیون برگزار می‌شود، بیان کرد: رسالت حوزه‌های علمیه در تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی، رسالت حوزه‌های علمیه در تحقق خودسازی، فرهنگ‌سازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی، ترویج و تحقق اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه و استفاده از فرصت‌ها و مواجهه با چالش‌ها و تهدید‌های انقلاب اسلامی، به‌صورت جداگانه در روز چهارشنبه ۲۲ دی برگزار می‌شود.

جانشین دبیر اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه سخنران اصلی اجلاسیه علمای بلاد است و گفتمان دوطرفه مسئولان نظام و شخصیت‌های علمی حوزوی و اعضای جامعه مدرسین بخشی دیگر از برنامه دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین است.

انتهای پیام/۴۵۲/ش/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران