کد خبر:6646
پ
۱۴۰۱۰۳۰۱۱۷۰۱۳۳۹۱۸۲۵۳۶۹۷۴۴

دو اثر در یک کتاب برای نخستین بار منتشر شدند؛ «نبرد مخفی علیه ایران»، «نیم قرن تا ناکامی»

دو کتاب در قالب اثر «نبرد مخفی علیه ایران» و «نیم قرن تا ناکامی» منتشر شد. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، انتشارات دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گامی نو در حوزه نشر و پژوهش برداشت و ترجمه کامل کتاب «نبرد مخفی علیه ایران» نوشته رونن برگمن را به همراه نقد آن با عنوان «نیم قرن ت..

دو کتاب در قالب اثر «نبرد مخفی علیه ایران» و «نیم قرن تا ناکامی» منتشر شد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، انتشارات دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گامی نو در حوزه نشر و پژوهش برداشت و ترجمه کامل کتاب «نبرد مخفی علیه ایران» نوشته رونن برگمن را به همراه نقد آن با عنوان «نیم قرن تا ناکامی» در یک کتاب در ۸۵۰ صفحه به چاپ رساند.

برگمن، نویسنده صهیونیست، عمده اقدامات ضد ایرانی اشغالگران فلسطین را از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، در این اثر به رشته تحریر در آورده و برای توجیه‌پذیر ساختن این ضدیت‌ها اتهامات ناروایی را به ملت ایران نسبت داده است. به گزارش این انتشارات، «هر چند اطلاع از خصومت‌هایی که از روز ۲۳ بهمن ۱۳۵۷ آغاز شد برای همه علاقه‌مندان به این آب و خاک جذاب است، اما غرض‌ورزی‌ها و تلاش برای قرار دادن ایرانیان در موضع اتهام بدون پاسخ مستند قابل عرضه نبوده است.»

از این‌رو برای اولین بار در حوزه نشر کشور دو اثر در یک کتاب عرضه می‌شود(ترجمه کامل «نبرد مخفی علیه ایران» توسط دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران و نقد آن در تألیفی تحت عنوان «نیم قرن تا ناکامی» نوشته عباس سلیمی نمین). این نوآوری موجب می‌شود اهل نظر و دوستدار تاریخ هم از اطلاعات عرضه شده در کتاب «نبرد مخفی علیه ایران» بی‌بهره نمانند و هم به صورت مستند از رویکردهای صهیونیست‌ها در تاریخ‌سازی اطلاع یابند. برگمن برای اولین بار اطلاعات قابل توجه و ارزشمندی در مورد موضوعاتی همچون تخاصم شدید و البته پنهانی آمریکا و اسرائیل در جریان «ایران گیت» که منجر به قتل نماینده صهیونیست‌ها (آمیرام نیر) شد، ترور شخصیت‌های ایرانی حتی امام موسی صدر، سبوعیتی که بر دیپلمات‌های ایرانی رفته است، وحشت شدید صهیونیست‌ها از افشای روز افزون ماهیت نژادپرستانه افراطی آن‌ها و… در این اثر ارائه می‌کند.

علاقه‌مندان به اطلاع از ناگفته‌های مهم تاریخ معاصر، برای پیش خرید این اثر می‌توانند با شماره تلفن ۴۴۶۱۷۶۱۵ تماس بگیرند‌.
انتشارات دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران