کد خبر:4174
پ
۱۴۰۰۱۲۱۹۱۲۰۸۴۳۸۸۲۴۹۳۹۲۵۴

راه اندازی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از مناطق محروم کشور

فاز اول آموزشی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاح فاز اول آموزشی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان عصر روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه با حضور دکتر محم..

فاز اول آموزشی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاح فاز اول آموزشی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان عصر روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد.

کامرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در این مراسم، گفت: یکی از آرزوهای جوانان استان هرمزگان و مردم بشاگرد، داشتن یک دانشگاه در این منطقه بود که این خواسته با دستور دکتر طهرانچی و پیگیری‌های ایشان، محقق شد و امروز این پردیس دانشگاهی افتتاح شد.

وی افزود: امیدواریم فازهای بعدی این پردیس دانشگاهی نیز با همین سرعت تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

در ادامه این مراسم، آقای یعقوب دادعلی زاده فرماندار بشاگرد، اظهار داشت: شهرستان بشاگرد دارای ۴۰ هزار نفر جمعیت است که در ۹ هزار کیلومتر مربع پراکنده هستند. این شهرستان دارای ۹ هزار دانش آموز در حال تحصیل است. افتتاح پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه بشاگرد یکی از اتفاقات خوب برای این شهرستان محروم به حساب می آید.

وی با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در کادرسازی شهرستان بشاگرد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بشاگرد تاکنون ۱۵۰۰ فارغ التحصیل داشته که اکثر این افراد در بخش‌های مختلف استان و شهرستان مشغول کار هستند و دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهمی در کادرسازی این شهرستان داشته است.

فرماندار بشاگرد با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان، خاطرنشان کرد: بشاگرد با قرار گرفتن در نزدیکی خط استوا، تمام طول سال از آفتاب کامل برخوردار است و ظرفیت خوبی برای احداث نیروگاه خورشیدی در این منطقه وجود دارد. بسیار خرسندیم که این موضوع یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در فازهای بعدی است. با توجه به اینکه این منطقه از بارندگی سالانه خوبی برخوردار است، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در زمینه کشاورزی نیز در این منطقه فعالیت کند.

حجت الاسلام حسین غلامی امام جمعه شهرستان بشاگرد نیز در ادامه این مراسم، با تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از دانشگاه آزاد اسلامی برای احداث ساختمان آموزشی بشاگرد، تصریح کرد: شهرستان بشاگرد دارای نیروی انسانی مستعد و توانمند است و از دانشگاه آزاد اسلامی انتظار می رود رشته‌های تحصیلی متناسب با پتانسیل‌های این منطقه از جمله کشاورزی، معادن و همجواری بشاگرد با منطقه مکران، برای این پردیس دانشگاهی در نظر بگیرد.

در ادامه، حجت‌الاسلام محسن ابراهیمی امام جمعه میناب با قدردانی از اهتمام دکتر طهرانچی در راه اندازی ساختمان آموزشی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی بشاگرد، گفت: زمانی که با دکتر طهرانچی در این خصوص در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان صحبت کردم، ایشان از این موضوع استقبال کرد و در مدتی کوتاه کارهای احداث ساختمان آموزشی بشاگرد کلید خورد و بحمدالله امروز شاهد افتتاح این مجموعه هستیم.

ابراهیمی تأکید کرد: طهرانچی مصداق بارز حدیث پیامبر(ص) است که می فرماید «إنَّ اللّهَ و مَلائکَتَهُ حَتَّى النَّملَةَ فِی جُحرِها و حَتَّى الحوتَ فِی البَحرِ یُصَلّونَ عَلى مُعَلِّمِ النّاسِ الخَیرَ» یعنی خداوند و فرشتگانِ او و حتى مور در لانه اش و حتى ماهى در دریا، بر کسى که به مردم خیر و خوبى بیاموزد درود مى فرستد. علم نافع، مصداق بهترین خوبی‌هاست که این علم نافع توسط دکتر طهرانچی به شهرستان بشاگرد آمد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران