کد خبر:3485
پ
۱۳۹۱۱۱۰۴۰۰۰۰۸۰۴

ساخت ۴۶ هزار سوئیت برای اسکان دانشجویان متاهل در بودجه سال آینده

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از پیشنهاد ساخت ۴۶ هزار سوئیت متأهلی برای اسکان دانشجویان متاهل در بودجه سال آینده به دولت خبر داد. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، مسعود گنجی درباره ثبت نام بیمه دانشجویی خاطرنشان کرد: از نظر مالی این بیمه هیچگونه بار ما..

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از پیشنهاد ساخت ۴۶ هزار سوئیت متأهلی برای اسکان دانشجویان متاهل در بودجه سال آینده به دولت خبر داد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، مسعود گنجی درباره ثبت نام بیمه دانشجویی خاطرنشان کرد: از نظر مالی این بیمه هیچگونه بار مالی متوجه صندوق رفاه نمی‌کند و سازمان تامین اجتماعی متولی بیمه دانشجویی است و زمان آغاز و ثبت نام توسط این سازمان اعلام می‌شود و تا جایی که اطلاع داده شده در حال حاضر افراد می‌توانند با مراجعه به سایت آن سازمان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
وی درباره آخرین مهلت دانشگاه‌ها برای ارائه اطلاعات به صندوق رفاه در زمینه وام‌های تحصیلی گفت: صندوق رفاه دانشجویان وام‌های تحصیلی نیمسال دوم ۱۴۰۱_۱۴۰۰ را به دلیل تعداد زیاد مراجعان به دو قسمت تقسیم کرده است؛ به طوری که ثبت‌نام سه وام تحصیلی، شهریه و ودیعه مسکن از اوایل بهمن ماه آغاز شده است و دانشجویان برای دریافت این سه وام باید تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
آغاز ثبت‌نام وام ضروری و وام ویژه دکتری از ۲۷ فروردین ۱۴۰۱
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: ثبت نام دو وام ضروری و وام ویژه دکتری از ۲۷ فروردین ماه آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: زمان پرداخت وام‌ها به دانشگاه‌ها بستگی دارد. به محض اینکه دانشگاه‌ها مدارک افراد را اخذ کرده و تایید کنند، صندوق رفاه دانشجویان نیز پرداخت وام‌ها را آغاز می‌کند. به همین دلیل با سازمان برنامه و بودجه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا سریع‌تر مبالغ مورد نیاز در اختیار صندوق رفاه دانشجویان قرار گیرد.
تخصیص ۶۸ درصد بودجه صندوق رفاه از سوی سازمان برنامه و بودجه
گنجی تاکید کرد: درحال حاضر ۶۰ درصد بودجه صندوق رفاه دانشجویان از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شده است. نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه با توجه به افزایش متقاضیان دریافت وام ارسال شده که ۱۰۰ درصد بودجه را به صندوق اختصاص دهد تا ما نیز بتوانیم نسبت به پرداخت وام‌های دانشجویان اقدام کنیم.
ساخت ۴۶ هزار واحد خوابگاه متاهلی
مسعود گنجی از ساخت ۴۶ هزار سوئیت متأهلی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تعداد دانشجویان متأهل افزایش پیدا کرده است و دانشگاه‌ها با کمبود خوابگاه‌های متأهلی مواجه هستند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و بهداشت برای جبران کمبود، برنامه‌ای تحت عنوان «طرح ساخت ۴۶ هزار و ۴۰ واحد خوابگاه متأهلی در راستای اجرای ماده ۷ و ۸ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» به دولت ارائه کرده اند که در صورت تصویب و ابلاغ این برنامه، صندوق رفاه دانشجویان وزارتین نسبت به اجرایی نمودن آن توسط دانشگاه‌ها اقدام لازم را به عمل خواهند آورد.

باید ۱۰ درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه‌ها صرف ساخت خوابگاه متاهلی شود
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در خصوص اختصاص خوابگاه به دانشجویان خارجی تصریح کرد: پیشنهاد داده شده است تا ۱۰ درصد از خوابگاه‌های متأهلی به دانشجویان خارجی اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران