کد خبر:5847
پ
۱۴۰۰۰۹۱۷۱۳۱۹۴۵۷۶۷۲۴۲۲۹۰۸۴

سرلشکر سلامی: امروز فلسطین از دست های خالی عبور کرده و مسلح است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دیگر فصل آن جنایات غم‌انگیر برای فلسطین گذشته است. فلسطین از دست های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبرد هستند. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌..

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دیگر فصل آن جنایات غم‌انگیر برای فلسطین گذشته است. فلسطین از دست های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبرد هستند.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه روز قدس امسال، با اشاره به نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به نام روز قدس از سوی امام خمینی، گفت: امام خمینی جغرافیای فلسطین را در قلوب مسلمانان امتداد داد و آن را مسئله اصلی جهان اسلام قلمداد کرد.

وی افزود: از‌ آن روز تا به امروز سیمای فلسطین هر روز درخشان‌تر و برجسته‌تر و مقتدرتر و جذاب‌تر در صحنه سیاسی عالم در حال حرکت است. بعد از دوران باشکوه امامت امام راحل، بیرق حمایت از نهضت فلسطین و مبارزه با استکبار و صهیونیسم توسط رهبر عظیم‌الشأن انقلاب این بیرق برافراشته ماند و حرکت داده شد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: رهبر عزیزمان با ابتکاری در امتداد ابتکار امام با تشکیل نیروی قدس سپاه به ایجاد شاکله قدرت و بسط و امتداد انقلاب در سایر بلاد اسلامی با هدف در تنگنا قرار دادن رژیم صهیونیستی و در آینده نزدیک حذف این رژیم از جغرافیای عالم اهتمام کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه مستکبران یک خنجر به نام رژیم صهیونیستی را در پیکره جهان اسلام فرو بردند تا با ایجاد یک سرپل امنیتی بتوانند بر این جغرافیای پر از ثروت و موقعیت مسلط شوند، گفت: صهیونیست‌ها بی رحمانه قتل عام می‌کردند اما امروز به جایی رسیدند که مجروح شدن یک فلسطینی برای آنها عقوبت فراوانی دارد. دیگر فصل آن جنایات غم‌انگیر برای فلسطین گذشته است. فلسطین از دست های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبردند و اسرائیل در حال فروپاشیدن است.

وی افزود: ما به اسرائیلی‌ها می‌گوییم شما که فکر می‌کردید لایه‌های ضخیم امنیت می‌تواند امنیتی‌ترین رژیم عالم را که مثل یک پادگان است از حملات فلسطینی‌های قهرمان نجات دهد، دیدید که شهید محمدحسین، فتحی حازم و شهید ضیاء چگونه یک شبه ارتش و قوای امنیتی را شکست داد. شما شلیک هزاران راکت نیروهای فلسطینی در سیف‌القدس دیدید و همانند اژدها و شیر حزب‌الله را در شمال سرزمینی که اشغال کرده‌اید می‌بینید. شما درهم شکستگی رژیمتان را می‌بینید. شما می‌بینید که آمریکا تکیه‌گاه مطمئنی برای شما نیست و کاخ سفید به همراه نظام امنیتی شما لانه عنکبوتی است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکا از افغانستان گریخت و از عراق در حال گریختن است و در حاشیه سیاست‌های منطقه جای دارد و آمریکا برای شما مانند آمبولانسی است که بعد از مرگ مریض به دادش می‌رسد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه از هفتاد و چهار سال پیش با معماری‌ آمریکا و مهندسی اروپا و کشورهای مرتجع عرب و رژیم صهیونیستی ۳۸ طرح برای بقای این رژیم طراحی شد، گفت: از کمپ دیوید تا پیمان اسلو، مادرید، شرم الشیخ و مریلند و بعد معامله قرن و نقشه راه و امروز طرح صلح آبراهام اما امروز فلسطینی ها به این حقیقت رسیدند با کاغذ پاره نمی‌توان امنیت و بازگشت به سرزمین مادری را آرزو کرد.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: وقتی فلسطینی‌ها در قلت قدرت هستند نمی‌توان با ظالمان به حریت و آزادی رسید. این درس بزرگی است که تاریخ به ما داده است و امامان ما به آن آگاهند که سازش با ظالم راه زیستن امن و آزاد نیست ومستکبران راه غلبه به خود را به ما نمی‌آموزند.

سرلشکر سلامی خطاب به صهیونیست‌ها گفت: سخن را کوتاه می‌کنم و به شما این نکته را می گویم که شرارت‌های خود را خاموش کنید. شما می‌دانید ما اهل عمل و واکنش هستیم. پاسخ‌های ما دردناک است و شرایط را برای اهداف خود فراهم می‌کنیم. ما شما را رها نمی‌کنیم، منتظر باشید؛ پاسخ‌های ما را دیده‌اید. امروز هم می گویم اگر کوچک‌ترین عمل جاهلانه و شرارت آمیز از شما سر برند بهتر از من می‌دانید چه بر سرتان خواهد آمد.

فرمانده کل سپاه در پایان سخنانش خطاب به فلسطینی ها اظهار داشت: به فلسطین قهرمان و عزیز هم می گویم ادامه بدهید؛ نصر الهی با شما است. شما چه در غزه، چه در کرانه، چه در صحن مبارک مسجد الاقصی متحد هستید و مطمئن باشید دشمن شما به سمت اضمحلال و زوال پیش می‌رود و قدرت شما در حال جان گرفتن است. ما همیشه با شما هستیم و فلسطین در قلب ما است. ما امت جهان اسلامیان همگی سرنشینان یک کشتی هستیم و با هم برای مقابله با استکبار جهاد می‌کنیم و جهاد راز سعادت ما است. به اذن خداوند متعال سربلند، موفق و پیروز باشید.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران