کد خبر:10076
پ
۱۴۰۱۰۵۲۶۱۸۵۲۳۸۶۴۲۵۹۰۹۲۹۴

عذرخواهی حسین دهباشی از اتهام‌زنی به یادگار امام(ره)

حسین دهباشی با انتشار متنی از خانواده امام راحل عذرخواهی کرد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین دهباشی از توییت تهمت‌آمیز و غلط خود درباره علت فوت حاج احمد خمینی یادگار امام خمینی(ره) عذرخواهی کرد و‌ نوشت: بطلان محتوای آن توییت را اعلام می‌کنم.
پس از توییت اهانت‌آمیز دهباشی، مؤسسه تنظیم ..

حسین دهباشی با انتشار متنی از خانواده امام راحل عذرخواهی کرد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین دهباشی از توییت تهمت‌آمیز و غلط خود درباره علت فوت حاج احمد خمینی یادگار امام خمینی(ره) عذرخواهی کرد و‌ نوشت: بطلان محتوای آن توییت را اعلام می‌کنم.

پس از توییت اهانت‌آمیز دهباشی، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام به‌ریاست آقای سیدحسن خمینی و همچنین خانواده مرحوم احمد خمینی از وی شکایت کردند.

دادگاه نهایتاً در پی این توییت غیرمستند، درباره اهانت حسین دهباشی به مرحوم حاج احمد خمینی یادگار امام(ره) او را به ۶ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد.

یک منبع مطلع پیشتر دراین‌باره به تسنیم می‌گوید:

۱ ـ از حسین دهباشی دو شکایت مطرح شد؛ یکی از طرف مؤسسه تنظیم و نشر امام(ره) و دیگری از طرف خانواده. اولی را دادگاه به‌علت اینکه مدعی بود مؤسسه نمی‌تواند از طرف مرحوم سید احمد آقا شکایت کند رد کرد، ولی شکایت دوم را وارد دانست و آن را بررسی کرد.

۲ ـ دهباشی در هیچ کدام از دادگاه‌ها سندی را ارائه نداده است، و این‌که مدعی است این مطلب را از آقای هاشمی شنیده دروغ است، چرا که هم خانواده آقای هاشمی رسماً آن را تکذیب کرده‌اند و هم سندی بر مطلب خود ندارد. اگر جز این است مطلب آقای هاشمی را منتشر کند.

۳ ـ دهباشی مرتباً می‌نویسد که چرا بیت امام(ره) علت فوت را اعلام نمی‌کنند؟ در حالی که از همان روز اول رحلت یادگار امام علت مرگ ایشان سکته قلبی اعلام شده بود، و این مطلب در تمام این سالها توسط اطبّا اعلام شده و گواهی پزشکی قانونی هم دراین‌باره موجود است.

۴ ـ از روز اول طرح این ادعای زشت از طرف دهباشی، بیت امام(ره) اعلام کرده بود که اگر ایشان رسماً حرف خود را پس بگیرد و اعلام کند که سندی دراین‌باره ندارد از شکایت صرف‌نظر می‌کند.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران