کد خبر:4483
پ
۱۴۰۰۰۸۰۳۱۳۱۹۲۵۴۶۴۲۳۸۹۷۸۰۴

معاون وزیر کشور: عراق به وعده نخست وزیر خود برای لغو روادید زمینی عمل کند

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از مقام های عراقی خواست در عمل به وعده نخست وزیر این کشور برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات تسریع کنند. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از مقام های عراقی خواست در عمل به وعده نخست وزیر این کشور برای ..

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از مقام های عراقی خواست در عمل به وعده نخست وزیر این کشور برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات تسریع کنند.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از مقام های عراقی خواست در عمل به وعده نخست وزیر این کشور برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات تسریع کنند.

وی تصریح کرد: نخست وزیر عراق در دو نوبت در گفت و گو با سفر ایران قول دادند که در نیمه شعبان مرزها به روی زایران عتبات عالیات گشوده شود.

میر احمدی با اشاره به مشکلاتی که برای شیعیان مشتاق زیارت عتبات عالیات در عراق ایجاد شده است، افزود: این افراد بر اساس وعده نخست وزیر عراق برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات، برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در نیمه شعبان به زیارت بروند.نمی دانیم به چه دلیل این دستور هنوز به دست مرزبانی عراق نرسیده است. از این رو، درخواست داریم که مقام های عراقی بر مبنای قولی که داده‌اند هر چه سریعتر این دستور را به مرزبانی خود ابلاغ کنند.

عاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: همان گونه که روز گذشته رئیس جمهوری ایران در مرز شلمچه فرمودند، هیچ مشکل و مانعی از طرف ما برای لغو روادید وجود ندارد و انتظار ما این است که این کار حتما امروز انجام و این قولی که مقام های عراقی و مصطفی الکاظمی داده‌اند، حتما محقق شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران