کد خبر:5913
پ
۱۳۹۶۰۲۰۴۰۹۴۹۱۵۱۱۹۱۰۶۲۲۳۷۴

منع تعقیب دهباشی در پرونده توهین به یادگار امام منتفی شد

بعد از ادعای هفته گذشته‌ حسین دهباشی مبنی بر مختومه شدن پرونده شکایت از وی در ماجرای توهین به یادگار امام، امروز خبری منتشر شد که قرار منع تعقیب منتفی شده است. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حسین دهباشی مستندساز هفته گذشته در توئیتی اعلام کرد که پرونده شکایت موسسه تنظیم و نشر..

بعد از ادعای هفته گذشته‌ حسین دهباشی مبنی بر مختومه شدن پرونده شکایت از وی در ماجرای توهین به یادگار امام، امروز خبری منتشر شد که قرار منع تعقیب منتفی شده است.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حسین دهباشی مستندساز هفته گذشته در توئیتی اعلام کرد که پرونده شکایت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی از وی بخاطر توهین به یادگار امام مختومه شده است.

با این حال امروز خبری منتشر شد که در آن آمده: قرار منع تعقیب صادره پیرامون اتهامات انتسابی به حسین دهباشی توسط دادگاه کیفری دو تهران نقض و پرونده با صدور قرار جلب دادرسی جهت انجام پاره‌ای تحقیقات به دادسرای تهران اعاده گردیده‌است.

به گزارش تسنیم، بهمن ماه سال گذشته حسین دهباشی، توییتی توهین‌آمیز درباره حاج احمد خمینی یادگار حضرت امام(ره) منتشر کرد که با واکنش‌های دوستداران امام مواجه شد و در آن توئیت، علت فوت حاج احمد آقا را مصرف زیاد مواد مخدر عنوان کرد. دهباشی منبع ادعای توئیت خود را خاطرات مرحوم هاشمی رفسنجانی ذکر کرده بود؛ اما موسسه نشر معارف انقلاب اسلامی ناشر کتاب‌های آیت‌الله هاشمی، به این ادعای دهباشی واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای آن را تکذیب کرد.

پیرو این توییت، سیدحسن خمینی فرزند حاج احمد خمینی از دهباشی شکایت کرد اما با اعلام حکم دهباشی، مشخص شد که برای وی قرار منع تعقیب صادر شده است. این حکم با تعجب علاقمندان امام(ره) و محققان تاریخی روبرو شد.

عباس سلیمی‌نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در این باره به رییس قوه‌قضاییه نامه‌ای نوشت که در بخشی از آن آمده بود: رویکرد حضرتعالی در تقویت فضای نقد در کشور و افزایش ظرفیت نقد‌پذیری به ویژه در میان دست اندرکاران بسیار شایسته و قابل تحسین است، اما این سیاست سازنده نباید برای کسانی که به انگیزه های مختلف، قصد تخریب هدفمند سرمایه های اجتماعی دارند، فرصتی محسوب گردد!

ریاست محترم قوه قضائیه! ضمن آرزوی توفیق روزافزون حضرتعالی در تقویت دستگاه قضا از جنبه های مختلف به ویژه صدور آرای متقن‌ و مبتنی بر شرع مقدس، که اخیرا خود نیز در رابطه با اِعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، انگشت انتقادتان را متوجه آرای اشتباه، کرده‌اید، اقدام لازم در زمینه حفظ اعتبار وزنه‌های بی‌بدیل انقلاب اسلامی، مورد انتظار است.

نامه سلیمی‌نمین به رییس قوه قضاییه درباره حکم عجیب یک قاضی/ دهباشی به یادگار امام توهین کرد و تبرئه شد؟

بعد از اعتراضات انجام شده، دادستان کل کشور پرونده را به دادگاه ارجاع داد و وکیل شاکی نیز در مهلت قانونی لایحه اعتراضی خود را نسبت به حکم صادره تسلیم کرد که امروز مشخص شد قرار منع تعقیب توسط دادگاه کیفری دو تهران نقض و پرونده با صدور قرار جلب دادرسی جهت انجام پاره‌ای تحقیقات به دادسرای تهران اعاده شده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران