کد خبر:3621
پ
۱۴۰۰۱۲۰۳۲۰۱۳۱۲۷۳۵۲۴۸۳۴۹۳۴

نخستین کنفرانس مطالعات پارلمان و حکمرانی فردا برگزار می‌شود

نخستین کنفرانس مطالعات دولت و حکمرانی با تلاش اندیشکده حکمرانی شریف، در تاریخ ۴ و ۵ اسفندماه با شعار «کارآمدی مجلس، کارآمدی حکمرانی»برگزار خواهد شد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اندیشکده حکمرانی شریف، این دوره از کنفرانس مطالعات دولت و حکمرانی در ۵ محور «قانون‌گذاری،..

نخستین کنفرانس مطالعات دولت و حکمرانی با تلاش اندیشکده حکمرانی شریف، در تاریخ ۴ و ۵ اسفندماه با شعار «کارآمدی مجلس، کارآمدی حکمرانی»برگزار خواهد شد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اندیشکده حکمرانی شریف، این دوره از کنفرانس مطالعات دولت و حکمرانی در ۵ محور «قانون‌گذاری، بودجه ریزی، شفافیت، کارکردهای نمایندگی و نظام انتخابات » برگزار می‌شود.

از جمله برنامه های این کنفرانس می‌توان به نشست تخصصی «چالش شفافیت آراء در مجلس شورای اسلامی» با تبادل نظر مالک شریعتی نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده هفت دوره از ادوار مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

همچنین پروفسور Tapip Raunio استاد تمام دانشگاه تامپره فنلاند و دکتر Olivier Rozenberg دانشیار دانشگاه ساینسز پو فرانسه به صورت ویدیوکنفرانس ۲ پنل تخصصی این کنفرانس با موضوعات «شفافیت آراء در مجلس شورای اسلامی» و «امکان سنجی تصویب دو مرحله‌ای بودجه در مجلس» را بر عهده دارند.

برنامه روز اول شامل نشست‌های تخصصی «تنظیم‌گریکارکرد نمایندگی مجلس» و «فرایند قانون‌گذاری حکیمانه» و برنامه روز دوم شامل نشست‌های تخصصی «الزاماتتصویب دو مرحله‌ای بودجه در مجلس»، «چالش شفافیت آراء در مجلس شورای اسلامی»، «امکان‌سنجی تصویب دو مرحله‌ای بودجه در مجلس» و «شفافیت آراء نمایندگان» است.

همچنین ۴ کارگاه سیاستی «بازیابی جایگاه مجلس در نظام بودجه ریزی ایران»، نوآوری در فرایند قانون‌نویسی و قانون‌گذاری»، «نظام انتخاباتی مجلس شورای اسلامی» و «چالش‌های نظارت بر رفتار نمایندگان» نیز برای این دوره درنظر گرفته شده است که بعدازظهر روز دوم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران