کد خبر:2987
پ
۱۳۹۷۱۰۰۲۱۵۲۷۱۸۱۳۷۱۶۲۰۴۶۱۴

نظر سروش درباره اپوزیسیون جمهوری اسلامی: همه‌مان لاف‌زن و بی‌حرمت نسبت به انسانیم

عبدالکریم سروش از اپوزیسیون‌های جمهوری اسلامی به تازگی گفته است: همه‌مان لاف زن، همه‌مان یقه‌بگیر، همه‌مان بی‌گذشت و همه‌مان بی‌حرمت نسبت به انسان. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، عبدالکریم سروش خود از اپوزیسیون‌های جمهوری اسلامی است؛ به این معنا که ساختار سیاسی حاکم را قبول ندار..

عبدالکریم سروش از اپوزیسیون‌های جمهوری اسلامی به تازگی گفته است: همه‌مان لاف زن، همه‌مان یقه‌بگیر، همه‌مان بی‌گذشت و همه‌مان بی‌حرمت نسبت به انسان.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، عبدالکریم سروش خود از اپوزیسیون‌های جمهوری اسلامی است؛ به این معنا که ساختار سیاسی حاکم را قبول ندارد و بارها به نظام نقد کرده است.

اما او در یکی از سخنرانی‌های خود که حدوداً یکسال پیش انجام شده، جمع‌بندی جالبی درباره اپوزیسیون خارج از کشور و حتی داخل کشور دارد.

او می‌گوید: من وقتی به اپوزیسیون خارج از کشور و داخل کشور، بیشتر خارج از کشور، نگاه می‌کنم می‌بینم ما یک قدم، یک اینچ، یک سانتیمتر جلو نیامدیم. ما همانیم؛ همه‌مان لاف زن، همه‌مان یقه‌بگیر، همه‌مان بی‌گذشت و همه‌مان بی‌حرمت نسبت به انسان.

سروش همچنین گفت: اینها بالاترین رذایل است دیگر، شما ببینید دو نفر وقتی سر یک مسئله ساده‌ای به هم می‌افتند، لباس زیر همدیگر را به قول معروف هوا می‌دهند، رحم به یکدیگر نمی‌کنند. از هیچ چیزی برای تخریب دیگری فروگذار نیستند، این همان استبداد است دیگر، مگر چیست؟

جمهوری اسلامی ایران ,

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران