کد خبر:1580
پ
۱۴۰۰۰۹۲۸۱۰۳۳۴۹۲۸۲۲۴۳۰۳۳۵۴

همایش شهید سلیمانی مکتب تراز تمدن نوین اسلامی برگزار می شود

نخستین همایش ملی علمی-پژوهشی مکتب شهید سلیمانی مکتب تراز تمدن نوین اسلامی ۱۲ دی ماه برگزار می شود. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر خرمشاد، دبیر همایش ملی، علمی- پژوهشی مکتب شهید سلیمانی، مکتب تراز تمدن نوین اسلامی در نشست خبری این همایش با اشاره به ویژگی‌های شخصی..

نخستین همایش ملی علمی-پژوهشی مکتب شهید سلیمانی مکتب تراز تمدن نوین اسلامی ۱۲ دی ماه برگزار می شود.

 

محمدباقر خرمشاد، دبیر همایش ملی، علمی- پژوهشی مکتب شهید سلیمانی، مکتب تراز تمدن نوین اسلامی در نشست خبری این همایش با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی زیست شهادت گونه را از دفاع مقدس ادامه داد و باید گفت شهادت را صید کرد. از عظمت و جایگاه والای او همین بس که توسط اشق الاشقیا به شهادت رسید و در نیمه شب جمعه از میان ما پرکشید.

وی ادامه داد: صحنه شهادت شهید سلیمانی از صحنه های عجیبی بود که مقابل دیدگان ما خلق شد. این دو سال به مابسیار سخت گذشت اما عَلَم او بر زمین نماند.

دبیر همایش ملی، علمی- پژوهشی مکتب شهید سلیمانی در ادامه سخنان خود با اشاره به شخصیت ویژه شهید سلیمانی، گفت: جذبه شخصیتی شهید سلیمانی جا داشت همایشی در سطح بین الملل برگزار شود اما سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی که حتی امسال نیز برگزاری همایش را با مسائلی روبرو کرده بود باعث شد چنین همایشی را در سطح ملی برگزار کنیم. امیدواریم طی سالهای اینده با بهتر شدن فضا همایشی در سطح بین المللی برگزار شود.

خرمشاد با اشاره به عنوان همایش “مکتب شهید سلیمانی مکتب تراز تمدن نوین اسلامی”، یادآور شد: شهید سلیمانی مثل همه فرد بود اما زیست و حیات او، او را به یک مکتب تبدیل کرد. در نگاه ما بزرگانی در حد انبیا و امامان مکتب آفرینند اما ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی باعث شد از او به عنوان یک فرد مکتب ساز یاد شود. شهادت او وقتی رخ داد که تمدن نوین اسلامی وارد چهلمین سال فعالیت خود شد.

سردار قاسم سلیمانی ,

وی افزود: شهید سلیمانی مقیاسی برای مکتب تراز تمدن نوین اسلامی است. ترجمه انبوه حاضران از جایگاه‌ها تیپ‌ها و مدلهای مختلف در مراسم تشییع پیکر او حاوی این پیام بود که شهید سلیمانی انسانی تراز برای طیف گسترده فکری و شخصیتی جامعه ماست. شخصیتی که نه تنها با تبلیغات بلکه با شهادت خود در صدر تراز بودن انسانیت می‌نشیند.

دبیر همایش ملی، علمی- پژوهشی مکتب شهید سلیمانی در ادامه تصریح کرد: به دلیل ابعاد، جنبه‌ها و جلوه های مختلف شخصیتی شهید سلیمانی که شخصیتی جامع الابعاد بود، تصمیم بر این شد قلم عالمان و اندیشمندان ایرانی از شخصیت این انسان تراز تمدن نوین اسلامی بنویسد و در همین راستا همایش مکتب شهید سلیمانی مکتب تراز تمدن نوین اسلامی برگزار می شود.

خرمشاد گفت: نخستین همایش ملی، علمی – پژوهشی مکتب شهید سلیمانی مکتب تراز تمدن نوین اسلامی در هشت محور مولفه های مکتب شهید سلیمانی، مکتب تمدن ساز، شهید سلیمانی و مکتب مقاومت، مکتب شهید سلیمانی و نظام سلطه، شهید سلیمانی به مثابه یک رسانه تمام عیار، شهید سلیمانی و آینده آرمانی جامعه، شهید سلیمانی؛ فرمانده محبوب، شهید سلیمانی و ابعاد حقوقی ترور ایشان از جمله محورهای این همایش است.

وی اضافه کرد: ۴۴۰ چکیده و مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که ۲۲۵ چکیده و ۲۱۵ مقاله در این فرصت کوتاه به دبیرخانه ارسال شده است که خود قابل توجه است.

دبیر همایش ملی، علمی- پژوهشی مکتب شهید سلیمانی گفت: قبل از برگزاری همایش ۹ پیش نشست با همکاری دانشگاه‌های مختلف کشور مانند علامه طباطبایی و جامعه المصطفی برگزار شد. در روز همایش نیز هشت پنل تخصصی با حضور اساتید برگزار می‌شود. مقالات ارائه شده در نشریات تخصصی انجمن جامعه شناسی سیاسی کشور نیز منتشر خواهد شد.

خرمشاد خاطرنشان کرد: نخستین همایش شهید سلیمانی مکتب تراز تمدن نوین اسلامی روز یک شنبه، ۱۲ دی ماه با حضور شخصیتهای علمی، سیاسی و بین المللی در سالن همایش های صداوسیما برگزار می شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران