کد خبر:4299
پ
۱۳۹۵۱۰۱۴۱۲۲۱۵۵۲۴۸۹۶۱۲۹۳۴

ولایتی: سکوت نهادهای به‌اصطلاح حقوق بشری، زمینه‌ساز کشتار علنی در عربستان

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی طی پیامی درباره جنایت آل‌سعود در پی اعدام ۸۱ نفر در عربستان سعودی تصریح کرد: سکوت نهادهای به‌اصطلاح حقوق بشری، زمینه‌ساز جنایت روزافزون از جمله کشتار علنی در عربستان است. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلا..

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی طی پیامی درباره جنایت آل‌سعود در پی اعدام ۸۱ نفر در عربستان سعودی تصریح کرد: سکوت نهادهای به‌اصطلاح حقوق بشری، زمینه‌ساز جنایت روزافزون از جمله کشتار علنی در عربستان است.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای، جنایت اعدام ۸۱ نفر از مردم مظلوم، مسلمان و از جمله نوجوانان شیعه در عربستان را محکوم کرد.

وی افزود: این اقدام و کشتار علنی، چهره دولتمردان سعودی را بیش از پیش نمایان می‌کند و بی‌تردید چنین جنایت ننگینی در تاریخ ثبت خواهد شد و آمران و عاملان آن علی‌رغم ادعای دفاع از حقوق بشر، در برابر آزادی‌خواهان و حق‌طلبان جهان محکوم هستند و این اعمال ننگین شاهد دیگری بر تبلیغات غیرواقعی و دروغین آنان خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در بخش دیگری از این بیانیه با توجه به سکوت مجامع بین‌المللی و نهاد‌های به‌اصطلاح حقوق بشری در قبال این اقدام و دیگر جنایات گسترده و ظلمی که بر ملت‌های مسلمان منطقه از جمله سوریه، فلسطین، لبنان، یمن، افغانستان، عراق و… می‌شود، افزود: علی‌رغم همه این جنایات که با هدایت، حمایت و زمینه‌سازی استکبار و توطئه‌گران برای تضعیف کشور‌های اسلامی در منطقه شکل می‌گیرد و به اذعان و اعتراف چندین‌باره و صریح برخی دولتمردان غربی از جمله آمریکا و همچنین کشور‌های حامی و مرتجع منطقه که پدیدآورندگان گروه‌های تروریستی و افراطی مانند داعش در منطقه بوده و هستند، سکوت نهاد‌های بین‌المللی و به‌اصطلاح حقوق بشری، بسترساز تعدی، تعرض و جنایات روزافزون از جمله کشتار علنی در عربستان می‌باشد و باید به‌شدت محکوم گردد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پایان ضمن محکوم نمودن این جنایت، اتحاد مسلمانان و جهان اسلام برای مقابله با این اقدامات ضدبشری را خواستار شد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران