کد خبر:3160
پ
۱۴۰۰۱۱۲۲۱۳۱۶۱۸۹۳۳۲۴۷۳۸۱۲۴

پیام تبریک رییس‌جمهور تاجیکستان به رئیسی: خواهان گسترش بیش از پیش روابط با ایران هستیم

رییس‌جمهور تاجیکستان در پیام تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران، با ابراز رضایت از دستاوردهای قابل توجه در همکاری‌های گسترده دو کشور گفت: ما خواهان گسترش بیش از پیش روابط در عرصه‌های محتلف هستیم. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، امامعلی رحمان در پیام ..

رییس‌جمهور تاجیکستان در پیام تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران، با ابراز رضایت از دستاوردهای قابل توجه در همکاری‌های گسترده دو کشور گفت: ما خواهان گسترش بیش از پیش روابط در عرصه‌های محتلف هستیم.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، امامعلی رحمان در پیام تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی آورده است: به جنابعالی و مردم جمهوری اسلامی ایران، از طرف خود، دولت و مردم جمهوری تاجیکستان به مناسبت سالگرد جشن ملی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: ضمن اظهار رضایت از دستاوردهای قابل توجه در همکاری‌های گسترده دو کشور، ما خواهان گسترش بیش از پیش روابط در عرصه‌های محتلف به نفع مردمان با نظرداشت روحیه حسن تفاهم و اعتماد هستیم و ادامه تلاش‌های طرف‌ها را در این راستا، از جمله در زمینه گفت‌وگوهای پیوسته سطح عالی مهم ارزیابی می‌کنیم.

رییس‌جمهور تاجیکستان در این پیام خاطرنشان کرد: اطمینان دارم که با عزم و اراده و سعی و اقدامات سازنده مشترک، ظرفیت‌های موجود جهت توسعه روابط تاجیکستان و ایران در همه حوزه‌های مورد اهتمام در آینده نیز مورد استفاده ثمربخش قرار خواهد گرفت.

آقای امامعلی رحمان با تجدید تبریکات خود، از خداوند متعال برای رییس جمهور کشورمان سلامتی کامل و توفیق و کامیابی‌های فراوان و برای مردم ایران که «دوست مردم تاجیکستان» خواند، صلح و ثبات، بهروزی، پیشرفت و شکوفایی روزافزون آرزو کرد.

تبریک نخست‌وزیر ارمنستان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مقام معظم رهبریپیام تبریک ۱۶ کشور اروپایی و آسیایی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

همچنین سراج الدین مهرالدین، وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان، در پیامی جداگانه به وزیر امور خارجه کشورمان، سالگرد تشکیل جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

در پیام وی آمده است: با آرزوی روزگار فرخنده برای جنابعالی و آرزوی امنیت و آسودگی مردم سرفراز کشور برادر، روز ملی جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

مهرالدین افزود: اطمینان دارم در پرتو ارزش‌های دوستی و برادری، مشترکات تاریخی و تمدنی مردمان هم زبان تاجیکستان و ایران، مناسبات سودمند میان دو کشور توسعه بیشتر یافته و زمینه ساز جنبه های جدید سازنده ای در روابط دو کشور خواهد شد. برای جنابعالی سلامتی و سعادت روز افزون و برای مردم دوست ایران صلح و شکوفایی تمنا دارم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران