کد خبر:2825
پ
۱۳۹۹۰۲۲۳۱۶۰۵۱۲۶۳۲۲۰۳۷۶۵۵۴

پیام تسلیت رئیس مجمع تشخیص در پی ارتحال آیت‌الله صافی‌ گلپایگانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی را تسلیت گفت. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیام تسلیتی در پی ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی، این ضایعه را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم(عج) ، مقام معظم رهبری مد..

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی را تسلیت گفت.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیام تسلیتی در پی ارتحال آیت‌الله صافی گلپایگانی، این ضایعه را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم(عج) ، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع عظام ،حوزه های علمیه، ارادتمندان و شاگردان و خصوصاً بیت مکرم تسلیت گفت. متن این پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال فقیه مجاهد و مرجع عالیقدر آیت الله العظمی آقای حاج شیخ لطف الله صافی‌ گلپایگانی رضوان الله تعالی علیه، موجب تأسف و تأثر اینجانب گردید.
این فقیه ، اسلام شناس و اندیشمند بزرگ معاصر در محضر عالمان برجسته ای همچون آیات عظام سید محمّدتقی خوانساری، سید محمد حجّت، سید صدر الدین صدر و سید محمد حسین بروجردی رحمت الله علیهم اجمعین کسب معارف کرد.
ایشان عمر با برکت خویش را در راه خدمت به اسلام و نشر معارف اهل بیت علیهم السلام و دفاع از مکتب سامی تشیع سپری نموده و آثاری سودمند در فقه و اصول و کلام و عقاید از خود بجای گذارد و بی گمان فقدان وی ضایعه ای بزرگ برای حوزه های علمیه بشمار می رود.
معظم له از ابتدای تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور در ارکان تصمیم گیری و در همراهی با امام راحل قدس الله نفسه الزکیة، نهال نوپای انقلاب اسلامی را آبیاری کرد.
اینجانب این ضایعه مولمه را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم(عج) ، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع عظام ،حوزه های علمیه، ارادتمندان و شاگردان و خصوصاً بیت مکرم تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران