کد خبر:3487
پ
۱۴۰۰۱۰۱۴۱۴۳۶۵۰۴۵۶۲۴۴۴۴۲۴۴

پیشنهاد افزایش مدت قرنطینه دانشجویان مبتلا به کرونا

شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت در پیشنهاداتی تاکید کرد مدت زمان قرنطینه دانشجویان علوم پزشکی از ۵ روز به ۱۰ روز افزایش یابد و برای دانشجویان پرستاری پاویون ویژه تعبیه شود. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، پیشنهادات شورای صنفی مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت به معاونت دانشجویی و ..

شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت در پیشنهاداتی تاکید کرد مدت زمان قرنطینه دانشجویان علوم پزشکی از ۵ روز به ۱۰ روز افزایش یابد و برای دانشجویان پرستاری پاویون ویژه تعبیه شود.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، پیشنهادات شورای صنفی مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت به معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت جهت اقداماتی برای حفظ هرچه بیشتر سلامت دانشجویان اعلام شد.

شورای صنفی مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت با توجه به ورود کشور به پیک ششم بیماری کرونا و لزوم حفظ هر چه بیشتر سلامتی دانشجویان اقدامات ذیل در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور پیشنهاداتی را اعلام کرده‌اند:

۱٫ افزایش مکان‌های توزیع غذا، همزمان در سلف‌های دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها

۲٫ توزیع سوپ و میوه و سبزی، قرص زینک، ویتامین D، قرص کلسیم و مولتی ویتامین در کنار وعده‌های غذایی

۳٫ توزیع پک های بهداشتی از قبیل ماسک و الکل

۴٫ انجام مرتب غربالگری‌ها از قبیل تب سنجی، استفاده از رپید تست‌ها، پالس اکسی متری، معاینه بالینی دانشجویان و جداسازی افراد دارای علائم در محیط‌های خوابگاهی

۵٫ افزایش مدت زمان قرنطینه دانشجویان از ۵ روز به ۱۰ روز.

همچنین شورای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت از معاونت آموزشی وزارت بهداشت درخواست کرده است به پاویون‌های ویژه دانشجویان پرستاری رسیدگی کند.

انتقاد "شهریاری" از نحوه مدیریت کرونا/در پیک جدی هستیم

در این پیشنهاد آمده است: نظر به کوریکولوم (برنامه آموزشی) رسمی آموزش رشته پرستاری، دانشجویان این رشته در طول ترم‌های ۷ و ۸ باید نسبت به گذراندن ۱۰ کشیک شب و حدود ۷۰ کشیک روزانه در بیمارستان‌های آموزشی اقدام کنند و در نتیجه اختصاص پاویون ویژه به این دانشجویان در بیمارستان‌ها در راستای امر فوق ضروری است.

با این حال و بر اساس پایش صورت گرفته از سوی شورای صنفی مرکزی دانشجویان و با همکاری دبیران رشته پرستاری، در برخی از بیمارستان‌های آموزشی سطح کشور هیچ محلی تحت عنوان پاویون دانشجویان پرستاری در نظر گرفته نشده که این امر موجب مشکلات برای دانشجویان در طول دوره آموزشی خود شده است.

پیشنهاد می‌شود پاویون‌های ویژه دانشجویان پرستاری در بیمارستان‌ها تعبیه شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران