کد خبر:5556
پ
۱۴۰۱۰۱۲۶۱۰۰۴۵۸۳۴۸۲۵۱۳۶۹۲۴

چالش «ایولا» در سرزمین‌های اشغالی/ آیا ایرانی‌ها در فلسطین حضور دارند؟

روز گذشته ویدئوی کوتاهی از مقابله جوانان فلسطینی با صهیونیست‌ها در فضای مجازی منتشر شد که در آن صدایی با لهجه فارسی از عبارت «ایولا» استفاده می‌کند. انتشار این فیلم گمانه‌زنی‌های زیادی درخصوص حضور ایرانیان در سرزمین‌های اشغالی را به دنبال داشته است. – اخبار سیاسی – گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- روز گذش..

روز گذشته ویدئوی کوتاهی از مقابله جوانان فلسطینی با صهیونیست‌ها در فضای مجازی منتشر شد که در آن صدایی با لهجه فارسی از عبارت «ایولا» استفاده می‌کند. انتشار این فیلم گمانه‌زنی‌های زیادی درخصوص حضور ایرانیان در سرزمین‌های اشغالی را به دنبال داشته است.

– اخبار سیاسی –

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم– روز گذشته ویدئوی کوتاهی از مقابله جوانان فلسطینی با صهیونیست‌ها در سرزمین های اشغالی در فضای مجازی منتشر شد که در آن جوانان فلسطینی با سنگ به اتوبوس‌های اسرائیلی حمله می‌کنند.

در این ویدئو یکی از جوانان در زمان پرتاب سنگ با لهجه‌ای کاملا شبیه به فارسی از عبارت «ایولا» استفاده کرده و این فیلم طی ساعات گذشته در حجم وسیعی در فضای مجازی دست به دست شده و نظرات مختلفی را به خود جلب کرده است.

اگرچه این عبارت در میان عرب زبانان نیز مورد اسفاده قرار می‌گیرد، ولی لهجه فارسی آن بسیاری را به این گمان‌زنی واداشته که جوانانی از ایران هم اکنون در سرزمین‌های اشغالی حضور دارند و با جوانان مبارز فلسطینی و گروههای مختلف مقاومت همکاری می‌کنند.

این مسئله در میان کاربران صهیونیست هم بازتاب داشته و برخی اکانت‌های وابسته به این رژیم در این باره اظهار نظر کرده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان اصلی‌ترین حامی ملت فلسطین و دشمن اصلی رژیم اشغالگر قدس شناخته می شود.

حمایت از مقاومت فلسطینی و تقویت همه گروههای مبارز در برابر اسرائیل یکی از صریح‌ترین سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است که از سوی حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی نیز اعلام شده و ایشان در گذشته نیز بر تقویت و مسلح شدن فلسطینیان حاضر در کرانه باختری تاکید کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سخنانی در تابستان سال ۱۳۹۳ فرمودند: «این اعتقاد ما است که کرانه‌‌ باخترى هم مثل غزه باید مسلح بشود. دست قدرت [لازم است‌‌]. کسانى‌‌که علاقه‌‌مند به سرنوشت فلسطینند، اگر می‌توانند کارى بکنند، کار این است؛ در آنجا هم باید مردم را مسلح کنند. تنها چیزى که ممکن است از محنت فلسطینى‌‌ها بکاهد، عبارت است از همین که دست قدرت داشته باشند، بتوانند قدرت‌‌نمایى بکنند؛ والا با برخورد رام و مطیع و سازشکارانه، هیچ کارى به نفع فلسطینى‌‌ها انجام نخواهد گرفت.»

سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه نیز که وظیفه اصلی حمایت از جریان مقاومت و مقابله با رژیم صهیونیستی را برعهده دارد، روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سردار شهید محمد حجازی جانشین سابق نیروی قدس، تصریح کرد: ما به رژیم اشغالگر قدس گفته‌ایم که از هر گروه مبارزی علیه وی پشتیبانی می‌کنیم و این پشتیبانی همچنان ادامه دارد.

حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران بخصوص در حوه تسلیحات و افزایش توان رزمی نیروهای مقاومت، اثرات زیادی در این جبهه گذاشته که موشک‌های فجر مورد استفاده گروههایی نظیر حماس و جهاد اسلامی در نبرد با صهیونیستها ازجمله آنهاست.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران