کد خبر:4518
پ
۱۴۰۰۱۲۲۲۱۷۵۸۳۷۸۸۲۴۹۶۴۰۳۴

کمیته نظارت بر تامین اجتماعی در مجلس تشکیل می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته نظارت و بررسی عملکرد مدیریت سازمان تامین اجتماعی کشور خبر داد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، حسین حاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته نظارت و بررسی عملکرد مدیریت سازمان تامین اجتماعی کشور خبر داد و گفت: گ..

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته نظارت و بررسی عملکرد مدیریت سازمان تامین اجتماعی کشور خبر داد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، حسین حاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته نظارت و بررسی عملکرد مدیریت سازمان تامین اجتماعی کشور خبر داد و گفت: گزارشات متعددی از عملکرد مدیریت جدید سازمان تامین اجتماعی کشور در اختیار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گرفته است که بر این اساس این کمیسیون تصمیم به تشکیل کمیته ای برای نظارت بر این سازمان را گرفت.

وی با انتقاد از نارضایتی‌های موجود که در بدنه سازمان تامین اجتماعی وجود دارد، افزود: تعویق در پرداختی‌ها، کم توجهی به ارباب رجوع به ویژه بازنشستگان، نابسامانی و اختلاف در لایه‌های مدیریتی و به کار گیری بخشی از مدیران از یک طیف خاص بدون توجه به تخصص و شایستگی آنها از جمله محورهای گزارش دریافتی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه نارضایتی‌ها و تعارض منافع در تامین اجتماعی مسبوق به سابقه بوده است اما متاسفانه اخیرا تشدید شده است، یادآور شد: این نارضایتی‌ها به شخص وزیر منعکس شده است اما کمیسیون اجتماعی نقش نظارتی خود را اعمال خواهد کرد و طبیعتا قضاوت دقیق پس از راستی آزمایی گزارشات دریافتی به کمیسیون اجتماعی مجلس و نهایتا به صحن گزارش خواهد شد و در صورت دستیابی به داده‌های قابل اطمینان‌تر این نظارت و نتایج آن را پیش فرضی برای تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی باید قلمداد کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران