کد خبر:2614
پ
۱۳۹۶۰۱۳۱۱۸۲۱۱۵۹۲۳۱۰۵۸۸۳۸۴

کوچکی نژاد: پالایش جدی در مدیران بانکی صورت نگرفته است/ بانک مرکزی به تبعات حضور مدیران دوتابعیتی توجه کند

عضو کمیسیون برنامه مجلس گفت: مدیران دو تابعیتی نگاه به خارج از کشور داشته و حضور آنها در رأس یک بانک می‌تواند تبعات امنیتی و اقتصادی برای کشور داشته باشد. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در حاشیه جل..

عضو کمیسیون برنامه مجلس گفت: مدیران دو تابعیتی نگاه به خارج از کشور داشته و حضور آنها در رأس یک بانک می‌تواند تبعات امنیتی و اقتصادی برای کشور داشته باشد.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه مجلس و در جمع خبرنگاران با اشاره به تخلفات مدیرعامل یک بانک خصوصی و دو تابعیتی بودن وی اظهار داشت: دولت‌های سابق و فعلی بارها مشکلات و درد مردم را گفته‌اند اما هیچگاه بانک‌ها‌ قدمی برای رفع این مشکلات برنداشته اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متأسفانه پالایش جدی در مدیران بانکی صورت نگرفته است، تاکید کرد: باید مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی و هیأت مدیره آنها به صورت دقیق رصد شوند و اجازه حضور مدیران ضعیف و دوتابعیتی در راس امور داده نشود.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه حضور افراد دوتابعیتی در رأس یک بانک می‌تواند تبعات امنیتی و اقتصادی برای کشور داشته باشد، تصریح کرد: وقتی چنین مدیری سیاست‌های پولی و بانکی کشور را قبول ندارد چرا باید در آنجا حضور داشته باشد؟

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد مدیران دوتابعیتی بانک‌ها حساسیت بالایی دارند و از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد می‌خواهیم با مدیران عامل دوتابعیتی بانک‌ها برخورد کند.

کوچکی نژاد افزود: دستگاه‌های نظارتی و امنیتی بایستی سفرهای متعدد این مدیر دوتابعیتی لندن‌نشین را رصد کرده و مانع از استمرار مدیریت چنین افرادی شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: وقتی خانواده یک مدیر دوتابعیتی در لندن سکونت دارند و فرزندانش هم در آن کشور متخاصم زندگی می‌کنند قطعاً پدرشان هم در بخش‌ مدیریتی پولی و بانکی کشور جایگاهی نبایستی داشته باشد و اگر هم مدیریت این مدیر دوتابعیتی بانکی ادامه پیدا کند بایستی مجلس به سمت تحقیق و تفحص از این افراد گام بردارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران