کد خبر:5261
پ
۱۴۰۱۰۱۲۲۱۱۴۱۱۵۱۴۷۲۵۱۱۷۶۲۴

آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان “طرح ساماندهی کارکنان دولت هم‌اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی قرار دارد”، گفت: مقرر شده است با برگزاری نشستی مشترک با حضور رئیس مجلس و مسئولان سازمان امور استخدامی، درباره این طرح تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود. – اخب..

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان "طرح ساماندهی کارکنان دولت هم‌اکنون در نوبت بررسی در صحن علنی قرار دارد"، گفت: مقرر شده است با برگزاری نشستی مشترک با حضور رئیس مجلس و مسئولان سازمان امور استخدامی، درباره این طرح تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.

– اخبار سیاسی –

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت، گفت: پس از آنکه متن طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون نهایی شد و در اختیار هیئت رئیسه قرار گرفت، در حالی که طرح‌های عادی معمولاً در بازه‌ زمانی طولانی در دستور کار جلسات علنی قرار می‌گیرد اما با اهتمام و پیگیری‌ای که نمایندگان نسبت به این طرح داشتند، طرح مذکور با امضای ۱۷۵ تن از وکلای ملت هم‌اکنون در اولویت بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: مقرر شده است با برگزاری نشستی مشترک با حضور رئیس مجلس و مسئولان سازمان امور استخدامی دولت درباره این طرح تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سازمان امور استخدامی تا این لحظه نظر مثبتی درباره طرح ساماندهی کارکنان دولت نداشته است، خاطرنشان کرد: با این حال در تلاش هستیم تا زمانی که طرح مذکور در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار می‌گیرد، نظر مثبت مسئولان سازمان امور استخدامی را نسبت به طرح جلب کنیم.

اسماعیلی راجع به مهمترین دلیل مخالفت سازمان امور استخدامی با طرح ساماندهی کارکنان دولت گفت: به‌گفته مسئولان این سازمان، هنوز زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح مذکور از جمله اطلاع دقیق از آمار نیروهای قراردادی و سایر نیروهای غیررسمی دولت در دست نیست که البته از نظر کمیسیون اجتماعی بیان این‌گونه اظهارات از سوی مسئولان سازمان امور استخدامی با توجه به زمان قابل توجه داده‌شده برای تجمیع اطلاعات، صرفاً بهانه است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران