کد خبر:10707
پ
۱۳۹۳۱۲۰۶۱۱۱۳۵۶۳۰۶۴۸۱۶۳۲۴

آلمان قصد خرید چند میلیارد یورویی سامانه پدافندی «حیتس ۳» از اسرائیل را دارد

رسانه‌های صهیونیستی از قصد دولت آلمان برای امضای قرارداد چند میلیارد یورویی خرید سامانه پدافند موشک‌های دور برد «حیتس ۳» از اسرائیل خبر دادند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه عبری زبان گلوبس در گزارشی در این رابطه ا..

رسانه‌های صهیونیستی از قصد دولت آلمان برای امضای قرارداد چند میلیارد یورویی خرید سامانه پدافند موشک‌های دور برد «حیتس ۳» از اسرائیل خبر دادند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه عبری زبان گلوبس در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، قیمت اولیه این قرارداد حدود ۲ میلیارد یورو است و قرار است این سامانه‌ها برای استقرار در ۳ موقعیت در سال ۲۰۲۵ تحویل دولت آلمان شوند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، آلمان طی سال‌های اخیر بودجه دفاعی زیادی اختصاص نمی‌داد اما بعد از جنگ روسیه و اوکراین در فوریه گذشته، این کشور نیز همانند بقیه جامعه جهانی دچار شوک شده و تحولی تاریخی در این امر ایجاد کرد.

گفتنی است یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه با اولاف شولتز صدر اعظم آلمان و فرانک والتر اشتانمایر رئیس جمهور آلمان در برلین دیدار و گفتگو کرد، که مسئله همکاری نظامی یکی از دستور کارهای این گفتگوها اعلام شده است.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران