کد خبر:5993
پ
۱۴۰۱۰۱۱۹۱۵۱۵۱۰۲۴۶۲۵۱۰۰۳۸۴

آیت‌الله صدیقی: مردم از گرانی افسارگسیخته در رنج هستند/ این بن‌بست باید تمام شود

خطیب نماز عید فطر تهران گفت: مردم از گرانی در رنج و سختی هستند و این وضعیت در شأن دولت انقلابی نیست. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت الله کاظم صدیقی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر تهران طی سخنانی اظهار داشت: خدای متعال ..

خطیب نماز عید فطر تهران گفت: مردم از گرانی در رنج و سختی هستند و این وضعیت در شأن دولت انقلابی نیست.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت الله کاظم صدیقی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر تهران طی سخنانی اظهار داشت: خدای متعال خودش و بدون واسطه به روزه‌داران پاداش می‌دهد. روزه‌داران یک ماه راه دل را طی کردند و در روز عید باید به خدا رسیده و رنگ خدا گرفته باشند.

آیت الله صدیقی ادامه داد: هر قدر ارتباط انسان با خدا بیشتر باشد، ارتباطش با خلق خدا هم گسترش پیدا می‌کند، لذا اگر کسی توانست وجود خود را از گناه پاک کند، رشد می‌کند و به اعلی علّیّین می‌رسد.

خطیب نماز عید فطر تهران با بیان اینکه تقوا دژ و حصن الهی است، گفت: تقوا وسوسه‌های شیطان را دفع و شیاطین را مغلوب می‌کند.

صدیقی یکی از نشانه‌های قبولی روزه در عید فطر را توجه به فقرا و مستمندان برشمرد و افزود: زکات یک واجب است که شامل همه نوع عبادت مالی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله فلسطین و مبارزات فلسطینی‌ها با رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: در روز قدس هم مردم ایران و هم مردم سایر کشورهای اسلامی به میدان آمدند و حماسه آفریدند و نشان دادند مسئله فلسطین مسئله اول جهان‌ اسلام است و امت اسلامی در حمایت از فلسطین مقاوم کوتاه نمی‌آید. این حضور برای تثبیت گام‌های جوانان فلسطینی بسیار مؤثر است.

خطیب امروز تهران گفت: جوانان فلسطینی با عملیات‌های شهادت‌طلبانه عرصه را بر صهیونیستها تنگ کرده‌اند و با مقاومت و حملات جانانه اسرائیل را در انزوا و انفعال کامل قرار داده‌اند، لذا تنها کلید پیروزی، مقاومت است.

صدیقی ادامه داد: همین عملیات‌ها باعث شد صهیونیست‌ها که همیشه موضع تهاجمی داشتند، امروز از ترسشان دچار دلهره و اضطراب شوند. آنها امروز ارتشی خسته و مستأصل دارند و چهره‌های سربازانشان نشان می‌دهد که به پایان خط رسیده‌اند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت این روزهای کشور افغانستان، خاطرنشان کرد: در ایام ماه رمضان مردم مظلوم افغانستان‌ در شهرهای مختلف آماج کینه دست‌پرورده‌های استکبار جهانی قرار گرفتند و صدها مسلمان با زبان روزه به خاک و خون کشیده شدند. این ماجرا به مدعیان حقوق بشر نهیب می‌زند که "برای اوکراین آن‌طور سروصدا می‌کنید و برای افغانستان و یمن سکوت می‌کنید، شما نژادپرستید و از حقوق بشر بویی نبردید."

وی ابراز کرد: ما از هیئت حاکمه افغانستان می‌خواهیم این شبکه‌های تروریستی را شناسایی کنند و از بین ببرند تا امنیت برای مردم افغانستان تأمین شود.

آیت الله صدیقی با تبریک روز کارگر و روز معلم خاطرنشان کرد:‌ کارگر در اسلام جایگاه خاصی دارد و هیچ مکتب اندازه اسلام به قشر کارگر و کار ارزش قائل نیست.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌تر از معیشت، مسئله تکریم کارگران است،‌ بیان داشت: کارگران در طول ۴۳ سال از آزمون‌های مختلف سرافراز بیرون آمدند و هیچ منافق و فتنه‌گر و آشوبگری نتوانست قشر کارگر ما را علیه انقلاب و نظام به خیابان‌ها بکشاند و صاحب انقلاب و شهیدداده‌ها همین کارگرها هستند و باید دولت، کارفرما و کارگر همه به‌کمک نخبگان و دانشگاهیان وظیفه حرکت علمی را به‌کمک دانش‌بنیان‌ها کوتاه کنند.

وی همچنین با اشاره به روز معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری گفت: کسی که به مردم آگاهی می‌دهد و دانش و بینش را بالا می‌برد قرب و ارزش فراوانی دارد. انسان محور کائنات است و حیات طیبه بشر به علم و معلم است لذا رسالت دستگاه‌های آموزشی ما بسیار سنگین است.

خطیب نماز عید فطر تهران همچنین تأکید کرد: امروز نیاز جامعه ما به معنویت و ارتباط با خدا کمتر از مسئله معیشت نیست. سرنوشت هر کشوری به آموزش و پرورش آن کشور بستگی دارد و از این دستگاه می‌خواهیم در کتب درسی تجدید نظر کنند.

صدیقی با بیان اینکه مردم از گرانی افسارگسیخته در رنج هستند، گفت: ریاست دولت سیزدهم را یک عالم ربانیِ سختی‌کشیده و رنج‌دیده به‌عهده دارد و ما به صداقت و امانتداری او یقین داریم، اما گروه‌هایی از مردم از گرانی افسارگسیخته در رنج‌اند و همه‌جا گله می‌کنند و انتظار دارند که این بن‌بست تمام شود و مردم با‌ آرامش کنار دولت و نظام مثل گذشته فداکاری‌هایشان را داشته باشند.

وی تصریح کرد: هرچند برای ما ملموس است که هم رئیس جمهور و هم همکارانشان آنچه از دستشان ساخته است انجام می‌دهند و هرچند رئیس جمهور از نزدیک حال مردم را جویا می‌شود، ولی این گرانی و فشار معیشتی در تراز این دولت نیست.

وی متذکر شد: کنترل شبکه‌هایی که افسارگسیخته عامل ناامیدی هستند و با آبروی مردم بازی می‌کنند، جزو مطالبات ما از مسئولان است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران