کد خبر:7272
پ
۱۴۰۰۰۱۲۳۱۸۲۲۱۹۵۶۶۲۲۵۶۰۷۸۴

اتحادیه اروپا: لغو تحریم‌های هسته‌ای بخش ضروری برجام است

نماینده اتحادیه اروپا در شورای حکام آژانس بین‌المللی اتمی با صدور بیانیه‌ای از تلاش‌های دیپلماتیک فشرده برای از سرگیری توافق هسته‌ای ایران (برجام) حمایت کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است..

نماینده اتحادیه اروپا در شورای حکام آژانس بین‌المللی اتمی با صدور بیانیه‌ای از تلاش‌های دیپلماتیک فشرده برای از سرگیری توافق هسته‌ای ایران (برجام) حمایت کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است این اتحادیه پایبندی قطعی خود و حمایت مداومش از اجرای کامل و موثر برجام را ابراز می‌دارد و مصمم به تداوم همکاری با جامعه جهانی به منظور حفظ این توافق است.

اتحادیه اروپا از تمام کشورها می‌خواهد تا به حمایت خود از اجرای برجام مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه دهند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا از تلاش‌های دیپلماتیک فشرده در قالب کمیسیون مشترک برجام حمایت می‌کند. اجرای کامل و تاییدشده تعهدات مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران جامعه جهانی را قادر خواهد ساخت تا تضمین‌های ضروری را دریافت کند.

طبق این بیانیه، اتحادیه اروپا به مشکلات مرتبط با خروج یکجانبه ایالات متحده از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها توسط این کشور، اذعان می‌کند. در کنار اجرای کاملِ تاییدشده تعهدات هسته‌ای ایران، برداشتن تحریم‌های هسته‌ای بخش ضروری توافق است.

اتحادیه اروپا همچنین مدعی نگرانی درباره اقدامات هسته‌ای ایران همزمان با مذاکرات از سرگیری اجرای برجام شده و آن را ناسازگار با توافق هسته‌ای دانسته است.

در ادامه بیانیه اتحادیه اروپا آمده است: ما قویا از ایران می‌خواهیم تا از اتخاذ گام‌های بیشتر خودداری کرده، تمام فعالیت‌های ناسازگار با برجام را متوقف کرده و بدون هیچگونه تاخیر به اجرای کامل توافق بازگردد.

اسلامی: آژانس باید نفوذ سیاسی درون خود را متوقف کندگروسی: پیام ما به اسرائیل این بود که اجازه بدهید آژانس کارش را انجام دهدچرا ایران حق دارد به آژانس بین‌‎المللی انرژی اتمی اعتماد نکند؟آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمیقطعنامه علیه ایران اعتبار آژانس را به آتش می‌کشد/ آژانس ابزار سیاسی‌کاری غرب نشود

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران