کد خبر:7930
پ
۱۴۰۱۰۴۰۵۱۵۳۱۱۶۴۵۰۲۵۵۸۶۱۳۴

از فرماندهی سپاه‌های استانی تا حفاظت از رهبر انقلاب؛ سردار جباری رکورددار فرماندهی سپاه ولی امر

سردار ابراهیم جباری با ۱۲ سال سابقه فرماندهی در سپاه حفاظت ولی امر طولانی ترین مدت فرماندهی این سپاه را بر عهده داشته است. – اخبار سیاسی – به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته سردار ابراهیم جباری با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسل..

سردار ابراهیم جباری با ۱۲ سال سابقه فرماندهی در سپاه حفاظت ولی امر طولانی ترین مدت فرماندهی این سپاه را بر عهده داشته است.

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته سردار ابراهیم جباری با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جای خود را در فرماندهی سپاه حفاظت ولی امر به سردار حسن مشروعی‌فر داد.

سردار جباری در سال ۱۳۸۹ از فرماندهی سپاه علی ابن ابی طالب استان قم به تهران آمد و جایگزین سردار حسین نجات در سپاه حفاظت ولی امر شد و حدود ۱۲ سال فرماندهی این سپاه را برعهده گرفت.

سردار ابراهیم جباری متولد سال ۱۳۳۶ در شهر تهران و در خانواده‌ای با اصالت زنجانی است و از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت خود در نهادهای انقلابی را آغاز کرده و سپس وارد سپاه پاسداران انقلابی شد. با‌ آغاز جنگ تحمیلی حضوری فعال در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل داشت اما در حقیقت فعالیت اصلی سردار جباری در دوران بعد از دفاع مقدس رقم می‌خورد.

بعد از دوران دفاع مقدس، تا سال ۸۱ فرماندهی منطقه مقاومت بسیج استان زنجان را بر عهده گرفت و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ نیز عهده‌دار فرماندهی منطقه مقاومت و سپس با تشکیل سپاه‌های استانی،‌ فرماندهی سپاه استان قزوین شد و در نهم تیرماه همین سال جای خود را در این سپاه به سردار سالار آبنوش می‌دهد.

سردار جباری پس از این دوران، مدتی معاون حجت الاسلام طائب در نیروی مقاومت بسیج شد و پس از آن مجددا به شهر زادگاهش بازگشت و جانشینی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ را برعهده گرفت. این دوران به دلیل تقارن با فتنه بزرگ سال ۸۸ را شاید بتوان یکی از سخت ترین دوران‌های مسئولیتی سردار جباری در طول دوران خدمتش در سپاه دانست. مدیریت صحنه مقابله با ناآرامی‌های سال ۸۸ در تهران فعالیتی پرمخاطره و بسیار سخت بوده است که سردار جباری به عنوان جانشین فرمانده سپاه تهران بزرگ نقشی موثر در آن ایفا کرد.

سپاه پاسداران | سپاه , امام خامنه‌ای , اخبار نظامی | اخبار دفاعی ,
سردار جباری در دوران جانشینی سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ

در سال ۸۸، بنا به درخواست مصطفی محمد نجار وزیر کشور وقت، سردار جباری برای مدت کوتاهی به عنوان معاون استاندار تهران و فرماندار کرج منصوب شد اما بنا به نیاز سپاه به حضور وی در مناصب مسئولیتی، آبان ماه همان سال، سردار ابراهیم جباری از تهران به قم رفت و با حکم فرمانده وقت کل سپاه،‌ فرماندهی سپاه علی ابن ابی طالب استان قم را به عهده گرفت. در همین سال و طی سفر ۱۰ روزه رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان قم، سردار جباری به عنوان فرمانده سپاه این استان مقدمات سفر ایشان را فراهم کرد اما یکسال بعد سردار جباری آماده شد تا یکی از مهمترین مسئولیت‌ها در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی فرماندهی سپاه حفاظت ولی امر را به عهده بگیرد.

سپاه پاسداران | سپاه , امام خامنه‌ای , اخبار نظامی | اخبار دفاعی ,
سردار جباری در سال ۸۹ در حال ارائه گزارش به رهبر انقلاب در جریان سفر ایشان به قم

سردار جباری در آبان سال ۸۹ پس از کسب تجارب فراوان در قریب به سه دهه حضور در سپاه پاسداران انقلاب،‌ فرماندهی یگانی از سپاه را بر عهده گرفت که مسئولیت حفاظت از رهبر معظم انقلاب اسلامی را برعهده دارد. سپاه حفاظت ولی امر از سال ۱۳۶۸ به منظور تمرکز حفاظت از رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شده و محمد صادق صالحی منش اولین کسی است که فرماندهی این یگان را بر عهده داشت.

سپاه پاسداران | سپاه , امام خامنه‌ای , اخبار نظامی | اخبار دفاعی ,
سردار جباری در دوران فرماندهی سپاه ولی امر

در بین فرماندهان سپاه حفاظت ولی امر، سردار جباری با سابقه ۱۲ سال فرماندهی این سپاه، رکورد دار طولانی ترین دوران فرماندهی در سپاه حفاظت ولی امر است که این موضوع خود گویای عملکرد مثبت و حسن اعتماد به سردار جباری بوده است.

سردار جباری با سابقه چهار دهه فعالیت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته جای خود را به سردار مشروعی‌فر داده و قرار است به عنوان مشاور فرمانده کل سپاه فعالیت خود در سپاه را ادامه دهد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران