کد خبر:5956
پ
۱۴۰۰۰۷۱۸۱۱۲۵۰۱۳۴۰۲۳۷۸۲۴۲۴

استفتاء از آیت‌الله خامنه‌ای درباره «پرداخت فطریه قبل از عید فطر» و «پرداخت فطریه خود از طرف پدر»

پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتاء درباره «پرداخت فطریه خود از طرف پدر» منتشر شد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کانال فقه و احکام رهبری متن پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائاتی درباره «پرداخت فطریه قبل از عید فطر» و«پرداخت ف..

پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتاء درباره «پرداخت فطریه خود از طرف پدر» منتشر شد.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کانال فقه و احکام رهبری متن پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای به استفتائاتی درباره «پرداخت فطریه قبل از عید فطر» و«پرداخت فطریه خود از طرف پدر» را منتشر کرد.

متن سؤال و جواب منتشرشده به این شرح است:

پرداخت فطریه خود از طرف پدر

سؤال: کسی که فطریه‌اش بر عهده پدر است، اگر پدر فطریه ندهد، چنانچه با اجازه پدر فطریه خودش را بدهد، آیا کافی است و از عهده پدر ساقط است؟

جواب: در فرض سؤال اگر از طرف پدر، فطریه خودش را بپردازد، مانعی ندارد و از عهده پدر ساقط می‌شود.

فطریه را چه‌کسانی، چگونه و چه‌زمانی باید پرداخت کنند؟مبلغ فطریه سال ۱۴۰۱ از سوی مراجع تقلید اعلام شداستفتاء از آیت‌الله شبیری زنجانی درباره «اختلاف نظر مرجع تقلید مهمان و میزبان درباره فطریه»

پرداخت فطریه قبل از حلول ماه شوال

سؤال: با توجه به امکان پرداخت فطریه از طریق درگاه پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، آیا می‌توان پیش از حلول ماه شوال (غروب شب عید فطر) اقدام به واریز آن نمود؟

جواب: چون به‌صورت امانت دریافت شده و پس از حلول ماه شوال، در موردش مصرف می‌شود، مانعی ندارد؛ البته پرداخت‌کننده پس از حلول ماه شوال نیت کند که آن امانت، به‌عنوان زکات فطره باشد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران