کد خبر:5936
پ
۱۴۰۱۰۲۱۲۰۰۱۳۵۳۹۱۹۲۵۲۵۴۳۹۴

اصابت چند موشک به دو استان شمالی عراق

منابع امنیتی در عراق از اصابت چند موشک به مناطقی از دو استان اربیل و نینوی در شمال این کشور خبر دادند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از میدل ایست نیوز، سازمان مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که ۶ موش..

منابع امنیتی در عراق از اصابت چند موشک به مناطقی از دو استان اربیل و نینوی در شمال این کشور خبر دادند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از میدل ایست نیوز، سازمان مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که ۶ موشک در نزدیکی نهر بادینان در منطقه «خبات» در استان اربیل سقوط کرد.

این سازمان افزود که این موشک‌ها خسارتی را در پی نداشتند.

منابع خبری همچنین گزارش دادند که تعدادی موشک در استان نینوی سقوط کرده و بر اساس اطلاعات اولیه پایگاه «زلیکان» متعلق به ترکیه را هدف قرار گرفته است.

هنوز گزارشی از جزئیات و عاملان این حملات مخابره نشده است.

ترکیه از بامداد دوشنبه هفته گذشته عملیاتی تحت عنوان پنجه قفل در کردستان عراق به دلیل آنچه مقابله با پ ک ک می نامد کلید زده است که این عملیات اعتراض مقامات عراق را به همراه داشته است.

ترکیه طی ۳ سال گذشته عملیاتهای خود را در شمال عراق تشدید کرده و این عملیاتها به صورت هوایی و زمینی دنبال شده است. هدف از این عملیاتها مقابله با گروه تروریستی پ ک ک عنوان شده اما مقامات بغداد و گروههای و جریانات سیاسی این کشور در دوره های مختلف نارضایتی خود را از این اقدامات ترکیه اعلام کرده اند.

جان باختن ۳ نظامی ترکیه در شمال عراقشنیده شدن صدای چند انفجار در «بعشیقه» عراق/ گزارش‌های تأیید نشده درباره هدف قرار گرفتن مقر حشد شعبی

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران