کد خبر:6204
پ
۱۴۰۰۰۸۱۱۱۰۰۲۲۵۸۲۷۲۳۹۵۵۵۴۴

افزایش اختلافات درونی در جبهه پنجشیر؛ نشست وین لغو شد

در پی افزایش اختلافات داخلی در جبهه پنجشیر بر سر رهبری این گروه، نشست سران این جبهه که قرار بود در وین برگزار شود، لغو شد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع خبری اعلام کردند که نشست جبهه پنجشیر که قرار بود در وین برگزار..

در پی افزایش اختلافات داخلی در جبهه پنجشیر بر سر رهبری این گروه، نشست سران این جبهه که قرار بود در وین برگزار شود، لغو شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع خبری اعلام کردند که نشست جبهه پنجشیر که قرار بود در وین برگزار شود به دلیل اختلاف سران این جبهه بر سر رهبری «احمد مسعود» لغو شد.

به گزارش «کابل نیوز»، به ابتکار «محمد یونس قانونی» قرار بود از ۱۹ تا ۲۱ ماه می نشست جبهه مقاومت در وین پایتخت اتریش برگزار شود و اکثر رهبران سیاسی مخالف طالبان که ساکن خارج افغانستان هستند نیز برای شرکت در این نشست دعوت شده بودند.

براساس این گزارش، از جمله شخصیت‌هایی که دعوت را پذیرفته بودند عبدالرب رسول سیاف، کریم خلیلی، محمد محقق، احمد ضیا مسعود، صلاح الدین ربانی، عطا محمد نور، رحمت الله نبیل، تادین خان، فضل احمد معنوی، احمد ولی مسعود و احمد مسعود بودند.

گزارش می‌افزاید که هماهنگی برای برگزاری این نشست توسط «منیژه باختری» سفیر افغانستان در اتریش و برادر محمد یونس قانونی که در حال حاضر معاون سفیر این کشور است، صورت گرفته بود.

مهدوی: تنش جدی بین طالبان و شیعیان نیست/ احمد مسعود بین مردم نفوذی نداردتماس نمایندگان جمهوریخواه با «احمد مسعود»/ بایدن طالبان را به رسمیت نشناسد

منابع افزودند که این نشست به دلیل اختلاف شخصیت‌های سیاسی بر سر اینکه احمد مسعود به عنوان رهبر جبهه پنجشیر در این نشست حضور یابد یا نه به توافق نرسیدند و به این دلیل نشست لغو شد.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران