کد خبر:5215
پ
۱۴۰۰۱۰۲۶۱۴۲۶۴۰۸۴۶۲۴۵۴۴۳۸۴

اقساط ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی تسهیلات نهضت ملی مسکن/ مردم با آورده ۴۰ میلیون تومانی خانه‌دار می‌شوند

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران از اقساط ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی تسهیلات واحدهای نهضت ملی مسکن طی دوره بازپرداخت ۵ساله خبر داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا جعفری شب گذشته در گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به هز..

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران از اقساط ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی تسهیلات واحدهای نهضت ملی مسکن طی دوره بازپرداخت ۵ساله خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا جعفری شب گذشته در گفت‌وگوی ویژه خبری با اشاره به هزینه ساخت یک مترمربع واحد نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: بر اساس ارقام اعلام‌شده سال ۱۴۰۰، تلاش می‌کنیم برای هر مترمربع سازنده‌ای که صورت وضعیت آنها از طریق خط اعتباری متقاضیان (تسهیلات) تأمین می‌شود،‌ بتوانیم با رقم ۴۵۰ میلیون تومان وام در تهران به‌علاوه آورده ۴۰ میلیون تومانی واحد مسکونی ۷۵متری تا ۱۱۰متری طرح را به اتمام برسانیم.

وی راجع به اقساط وام نهضت ملی مسکن ادامه داد: دوره بازپرداخت ۵ساله را برای بازپرداخت تسهیلات پیش‌بینی کرده‌ایم که قسط ماهانه وام ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومانی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در واکنش به بالا بودن این اقساط افزود: در وزارت راه و شهرسازی تلاش کرده‌ایم حداقل هزینه ساخت و خانه‌دار شدن را برای متقاضیان ایجاد کنیم؛‌ بر این اساس هزینه زمین را حذف کرده‌ایم، اما بسیاری از زمین‌ها به آماده‌سازی نیاز دارد.

جعفری بیان کرد: ما در وزارت راه و شهرسازی فقط مسکن‌سازی نمی‌کنیم و با توجه به تأکید وزیر راه باید زیربناها و مراکز خدماتی مورد نیاز را مورد توجه قرار دهیم.

وی با انتقاد تلویحی از طرح مسکن مهر گفت: اشکالی که در طرح‌های گذشته داشتیم این بود که صرفاً مسکن می‌ساختیم و توجه به امکانات زیربنایی و روبنایی پروژه‌ها کمتر بوده است، این اتفاق (اقساط ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی) برای این‌ است که هم بتوانیم زیست سکونتی مطلوبی برای متقاضیان داشته باشیم و هم این‌که به امکانات زیست اجتماعی آنها توجه کنیم.

انتقاد رستم قاسمی از مسکن مهر؛‌ به‌جای شهرسازی، مسکن‌سازی شد

به گزارش تسنیم،‌ در حالی معاون وزیر راه و شهرسازی از آورده ۴۰ میلیون تومانی متقاضیان نهضت ملی مسکن در تهران خبر داده است که در شهر پردیس از متقاضیان ارقامی بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان دریافت شده است، با این تفاصیل باید دید شرکت عمران پردیس اضافه‌دریافتی از متقاضیان را به آنها برمی‌گرداند یا خیر.

۲٫۳میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن تأیید شدند/ ردصلاحیت ۳٫۱میلیون متقاضیمحدودیتی برای تأمین مالی نهضت ملی مسکن وجود نداردتأمین زمین نهضت ملی مسکن ۳ شهر تهران به مشکل خورد

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران