کد خبر:10396
پ
۱۴۰۱۰۶۱۳۲۲۱۶۴۳۲۰۵۲۶۰۲۹۵۹۴

الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریای ارتش در بندرعباس

با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، تجهیزات جدید به ناوگان جنوب نیروی دریای راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس الحاق شد. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس،به نقل از روابط عمومی ارتش، سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد ک..

با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، تجهیزات جدید به ناوگان جنوب نیروی دریای راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس الحاق شد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس،به نقل از روابط عمومی ارتش، سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در مراسم الحاق تجهیزات جدید به نیروی دریایی ارتش گفت: امروز دو فروند شناور سطحی موشک انداز، یک فروند ناو لجستیکی و یک فروند زیردریایی کلاس غدیر به ناوگان جنوب نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق شد.

وی افزود: این شناور‌ها با توان به علم و فناوری داخلی بازسازی و نوسازی شده است که از فردا برای تامین امنیت کشور آماده اعزام به دریا هستند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: نقش نیروی دریایی راهبردی ارتش در امنیت تنگه هرمز، باب المندب، دریای عمان، اقیانوس هند و دریای سرخ یک نقش راهبردی است.

امیر حیدری: تولید رادارهای بومی گواه توان بالای پدافند هوایی ارتش استارشد نظامی ارتش در استان مرکزی: پدافند هوایی اجازه کوچکترین تخطی را به دشمن نمی‌دهد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: امروز توانمندی نیروی دریایی ارتش امنیت مردم، منافع ملی، تاسیسات نفتی و سواحل و ناوگان کشور و در برخی موارد شناور‌های مرود تهاجم را تامین کرده است.

سرلشکر باقری اظهارداشت: دشمنان با قایق‌های بدون سرنشین خود امنیت منطقه را به خطر انداخته اند که این موضوع از طریق دستگاه دیپلماسی کشور در مجامع بین المللی پیگیری می‌شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: عادی سازی روابط برخی کشور‌های همسایه با رژیم صهیونیستی برای منطقه یک تهدید است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز در این مراسم با بیان اینکه این الحاق‌ها در دو حوزه سطحی و زیر سطحی توان رزم نیرو دریایی ارتش را بالا می‌برد، افزود: ناو‌های موشک انداز در زمینه سامانه‌های تحرک، سرعت عمل و ماندگاری به روز شده و آخرین تجربیات و توان علمی بروز در این سامانه‌ها به کار گرفته شده است.

امیر دریادار شهرام ایرانی خاطرنشان کرد: ناودسته پهپادبر در رزمایش شمال اقیانوس هند رونمایی شده است و امروز به صورت رسمی به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد که پهپاد‌های جدید با قابلیت‌های پیشرفته روی آن قرار گرفته است.

انتهای پیام/ن

فدراسیون صنعت نفت ایران