کد خبر:7650
پ
۱۴۰۱۰۲۰۳۰۹۲۹۰۸۲۴۷۲۵۱۹۱۶۰۴

امیرعبداللهیان: ایران هیچگاه از میز مذاکره فاصله نگرفته/بورل: تا رسیدن به توافق فاصله زیادی نداریم

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در مورد آخرین تحولات «گفتگو برای لغو تحریم‌ها» تبادل نظر کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از تلاش ها..

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در مورد آخرین تحولات «گفتگو برای لغو تحریم‌ها» تبادل نظر کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از تلاش های آقای بورل برای رسیدن به توافق و انتقاد از اقدامات غیر سازنده و شتابزده آمریکا در صدور قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، و در پاسخ به درخواست تداوم مذاکرات اظهار داشت: تهران از مذاکره منطقی و مبتنی بر نتیجه همواره استقبال کرده است اما برای رسیدن به توافق خوب و پایدار، ضروری است طرف مقابل رفتارهای دوگانه و متناقض خود را کنار بگذارد.

امیرعبداللهیان افزود: ما بعد از صدور قطعنامه در شورای حکام آژانس، نشان دادیم که از حقوق ملت عقب نشینی نمی کنیم و اگر آمریکا بخواهد رفتار غیرسازنده خود را ادامه دهد، با پاسخ متناسب ما مواجه خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: ما همچنان معتقدیم که دیپلماسی بهترین و مناسب ترین مسیر و راه حل است.

امیرعبداللهیان اضافه کرد: ایران هیچگاه از میز مذاکره فاصله نگرفته است. به همین دلیل همواره در گفتگوها، ابتکارات مهمی را برای رسیدن به توافق مطلوب ارائه کرده ایم. اما باید مذاکره نتیجه بخش باشد.

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفتگوی تلفنی با ابراز تمایل برای تداوم ایفای نقش مثبت در رسیدن به توافق نهایی اظهار داشت: راه برون رفت از شرایط کنونی، پیگیری دیپلماسی و اجتناب از اقدامات غیر سازنده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اذعان به اراده سازنده ایران برای دستیابی به توافق خوب و پایدار، اظهار داشت: تا رسیدن به توافق در وین فاصله زیادی نداریم و اکنون نیز زمان آن است که گفتگوها مجدداً و با سرعت از سر گرفته شود و تلاش شود تا از افزایش تنش جلوگیری شود.

بورل افزود: آماده ام تا در اسرع وقت مساعی لازم را برای نیل به نتیجه مورد توافق طرفها صورت دهم.

بورل: با تمام طرف‌های برجام در تماس دائم هستمواکنش اولیانوف به اظهارات بورل درباره چشم انداز مذاکرات وین/قطعنامه غرب تاثیر مثبتی نخواهد داشت‎گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان باجوزف بورل/ هشدار ایران نسبت به هرگونه اقدام سیاسی در آژانسبورل: با امیرعبداللهیان درباره گام‌های بعدی برای احیای برجام صحبت کردمبورل: توافق نهایی در دسترس است/ پاسخ ایران به‌اندازه کافی مثبت بودبازی «بورل» در پازل «مقصرنمایی» آمریکا؛ مشکل مذاکرات وین عدم دیدار باقری و مورا نیستامیرعبداللهیان خطاب به بورل: کاخ سفید باید زیاده خواهی‌ها را کنار بگذارد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران