کد خبر:6940
پ
۱۴۰۱۰۳۰۹۰۹۱۳۱۴۴۶۲۵۴۲۰۱۱۴

انتقال غیراستاندارد نفت ربوده‌شده ایران به یک نفتکش در آبهای یونان + عکس

در حالی چند هفته از راهزنی دریایی یونان در توقیف نفتکش حامل نفت ایران می‌گذرد که خبر می‌رسد محموله این نفتکش به‌صورت غیراستاندارد در حال انتقال به یک نفتکش دیگر است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، منابع محلی تصاویری از آلو..

در حالی چند هفته از راهزنی دریایی یونان در توقیف نفتکش حامل نفت ایران می‌گذرد که خبر می‌رسد محموله این نفتکش به‌صورت غیراستاندارد در حال انتقال به یک نفتکش دیگر است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، منابع محلی تصاویری از آلودگی ایجادشده در بندر کاریستوس یونان را منتشر کرده‌اند که به‌دلیل انتقال غیراستاندارد و بدون رعایت اصول زیست‌محیطی محموله نفت ایران به یک نفتکش در این منطقه ایجاد شده است.

پیش از این انجمن محلی و مدافعان محیط زیست به این موضوع اعتراض کرده بودند.

انجمن حفاظت محیط زیست کاریستوس با صدور بیانیه‌ای تأکید کرده بود حتی اگر یک‌هزارم محموله در فرآیند انتقال به دریا نشت کند خسارت زیست‌محیطی غیرقابل محاسبه‌ای وارد خواهد شد، ازاین‌رو نفتکش مذکور باید به‌فوریت بندر کاریستوس را ترک کند.

سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای از دولت یونان خواسته است به تعهدات بین‌المللی خود در این زمینه عمل کند.

سازمان بنادر و دریانوردی ,

سازمان بنادر: خدمه نفتکش‌های یونانی بازداشت نشده و در سلامت کامل هستندجزییات تسنیم از توقیف نفتکش‌های یونانی/ ارفاق مشروط سپاه به ۱۷ کشتی دیگر یونانخطیب‌زاده درباره نفتکش‌های یونان: خدمه نفتکش‌ها در امنیت و سلامت به‌سر می‌برند

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران