کد خبر:9580
پ
۱۴۰۱۰۵۲۲۲۱۳۵۰۷۳۰۸۲۵۸۸۶۷۹۴

اولین اعترافات رژیم صهیونیستی به تلفات جنگ ۳ روزه، رسانه‌ای شد

رژیم صهیونیستی بعد از چند روز سکوت به یکی از تلفات خود در جنگ اخیر با جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعتراف اما در این اعتراف هم دچار ضد و نقیض گویی شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند مسئولین ذیرب..

رژیم صهیونیستی بعد از چند روز سکوت به یکی از تلفات خود در جنگ اخیر با جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعتراف اما در این اعتراف هم دچار ضد و نقیض گویی شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند مسئولین ذیربط بند ممنوعیت انتشار را از خبر مرگ یک مهاجر صهیونیست که در جنگ اخیر با نوار غزه در یکی از شهرک‌های نزدیک آن به هلاکت رسیده بود، برداشته‌اند.

به نوشته این رسانه‌ها "شالومو آدیو" 33 ساله از ساکنان شهرک مهاجر پذیر عسقلان است که به زعم این رسانه بر اثر حمله قلبی در حین رانندگی و همزمان با به صدا در آمدن آژیر خطر جان داده است.

با این حال به نوشته منابع فلسطینی، از راستی آزمایی و بررسی اطلاعات منتشر شده از سوی رسانه‌های صهیونیستی اخبار ضد و نقیضی قابل ملاحظه است که می‌تواند بیانگر بالاتر بودن تلفات صهیونیست‌ها در این جنگ دارد.

به نوشته مرکز دیده بان فلسطینی پایش و راستی آزمایی اطلاعات و آموزش رسانه‌ای، بررسی هایش نشان می‌دهند که مرگ یک مهاجر صهیونیست در جریان تجاوز اخیر علیه نوار غزه نسبتا صحیح است اما با مراجعه به اطلاعات بیمارستانی که به آن دسترسی پیدا شده در این دوره زمانی فردی به نام شالومو اطیاس به دلیل حمله قلبی فوت کرده و علاوه بر اختلاف در نام فامیل سنش هم ۶۰ ساله است.

در ادامه آمده است تحقیقات مطبوعاتی نشان می‌دهند، فرد مذکور در هنگام به صدا درآمدن آژیر خطر آنگونه که شبکه رسمی رادیو وتلویزیون رژیم صهیونیستی (کان) ادعا می‌کند، مشغول رانندگی نبوده است.

به گفته برادر اطیاس او بعد از شنیدن صدای آژیر خطر هنگام دویدن برای فرار از طبقه چهارم به اتاق مستحکم شده ساختمان، دچار حمله قلبی شده و از اینرو نهادهای ذیربط اسرائیلی باید برادرش را به عنوان قربانی جنگ نظامی محسوب کنند.

به گفته کارشناسان انتشار اخبار ضد و نقیضی در مورد هویت فرد به هلاکت رسیده احتمال وجود تلفات بیشتر و کتمان و بایکوت خبری این تلفات را بیشتر می‌کند.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران