کد خبر:17233
پ
۱۴۰۲۰۱۲۹۲۳۱۲۴۲۵۶۶۲۷۴۲۹۹۳۴

بازتاب سخنرانی رئیس جمهور در رسانه‌های عبری‌زبان

«هر اشتباهی از سوی اسرائیل منجر به ویرانی حیفا و تل‌آویو می‌شود»، تیتر مشترکی است که که تقریباً تمام رسانه‌های عبری‌زبان به نقل از سخنرانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در مراسم روز ارتش منتشر کردند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌المل..

«هر اشتباهی از سوی اسرائیل منجر به ویرانی حیفا و تل‌آویو می‌شود»، تیتر مشترکی است که که تقریباً تمام رسانه‌های عبری‌زبان به نقل از سخنرانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در مراسم روز ارتش منتشر کردند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رژه نیروهای مسلح در ۲۹ فروردین امسال بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های عبری‌زبان رژیم صهیونیستی داشت و دقایقی بعد از سخنرانی سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در مراسم روز ارتش، این رسانه‌ها به بازتاب بخش‌‌هایی از سخنرانی وی به ویژه در رابطه با آینده رژیمشان پرداختند.

روزنامه یدیعوت احارانوت در این رابطه نوشت: یک روز بعد از تهدیدهای بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در مراسم یاد واشیم (هلوکاست)، رئیس جمهور ایران در مراسم روز ارتش ایران پاسخ آن را با واژه‌های مشابه داد و پیام تهدیدآمیزی را برای اسرائیل و ایالات متحده ارسال کرد.

به نوشته این رسانه عبری‌زبان، هر اشتباهی از سوی اسرائیل علیه ایران منجر به واکنش شدید نیروهای مسلح ایران شده و منجر به ویرانی حیفا و تل‌آویو خواهد شد. دشمنان ایران به ویژه اسرائیل باید بدانند که هر اقدامی از سوی آنها علیه ایران با واکنش ویرانگر ایران مواجه خواهد شد.

سایت خبری کیپا هم در این رابطه نوشت: ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در روز ارتش، اسرائیل و ایالات متحده را تهدید کرد؛ دشمنان ایران و در رأس آنها اسرائیل باید بدانند که هر اقدامی علیه ما با واکنش ویرانگری مواجه خواهد شد.

به نوشته این رسانه عبری‌زبان، رئیس جمهور ایران به نیروهای بیگانه حاضر در منطقه به ویژه ایالات متحده توصیه کرد در اسرع وقت آن را ترک کنند.

کانال تلگرامی پایگاه خبری گلوبال هم نوشت: ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران نسبت به ویرانی تل‌آویو در صورت هر نوع تهاجمی علیه ایران سخن گفت.

پایگاه اینترنتی حدشوت هم به نقل از «یونی بن مناخیم» تحلیل‌گر صهیونیست هم در این رابطه تأکید کرد: ایران تهدید به ویران کردن، تل‌آویو و حیفا گرفته است.

یک تحلیل‌گر دیگر هم با تکرار این تهدید، اعلام کرد این پیام به تل‌آویو رسیده است.

یسرائیل هیوم رسانه حامی بنیامین نتانیاهو هم در این رابطه نوشت: رئیس جمهور ایران پیام تهدیدآمیزی برای اسرائیل و ایالات متحده ارسال و تأکید کرد دشمنان ما باید بدانند که هر اقدامی از سوی آنها با واکنش ویرانگر ما مواجه خواهد شد.

یسرائیل هیوم جمله "حضور ایران در منطقه ضامن امنیت و ثبات منطقه است" را هم به نقل از رئیس جمهور کشورمان منتشر کرد و در این رابطه نوشت: از دیدگاه تهران حضور نیروهای بیگانه هیچ کمکی به امنیت منطقه نمی‌کند.

پایگاه خبری باهازیت هم در گزارشی از مراسم روز ارتش ضمن تکرار جمله رئیس جمهور کشورمان در مورد ویرانی حیفا و تل‌آویو، به دیگر جملات رئیس جمهور در مورد واکنش ویرانگر ایران و لزوم خروج نیروهای بیگانه از منطقه اشاره کرد.

در ادامه گزارش هم تأکید شد که در این مراسم شمار قابل توجهی از تسلیحات ارتش ایران هم به نمایش درآمد که تمامی آنها ساخت ایران بودند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم سخنان رئیس جمهور در مورد رژیم صهیونیستی را بازتاب داده و نوشت: فقط یک روز بعد از اظهارات بنیامین نتانیاهو در مورد ایران، رئیس جمهور ایران تأکید کرد هر نوع اشتباهی از سوی اسرائیل منجر به ویرانی تل‌آویو و حیفا می‌شود.

این رسانه عبری‌زبان همچنین به نقل از رئیسی گفت: امروز ارتش ایران به شکل قاطعی در مقابل تروریسم ایستاد و از منافع ایران در دریاهای آزاد هم حمایت می‌کند.

در ادامه گزارش آمده است: ابراهیم رئیسی اوایل همین هفته در مراسم روز قدس غزه سخنرانی کرده و در آن مراسم اعلام کرد: موضع ایران در پشتیبانی و حمایت از فلسطینیان تغییر ناپذیر است.

روزنامه جروزالم پست نیز در این رابطه یادآور شد، تهدیدهای ذکر شده صرفاً تهدیدهای کلامی نیستند بلکه ایران حامی اصلی عاملانی به شمار می‌رود که در عید پاک از چند نقطه به سوی اسرائیل موشک شلیک کردند یا در کرانه باختری دست به عملیات می‌زنند.

انتهای پیام/*/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران