کد خبر:10164
پ
۱۳۹۴۱۱۱۳۰۹۰۹۱۴۱۶۳۷۰۱۹۲۷۴

بررسی واکنش ائتلاف مخالفان دولت سوریه به خبر تسنیم/ طبیعی است که تکذیب کنید؛ امّا واقعیت خلاف خواست شماست!

رئیس ائتلاف معارضان سوریه مدعی شده است که درخواست ترکیه از این ائتلاف برای ترک این کشور و رفتن به کشوری دیگر صحت ندارد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گروه موسوم به ائتلاف مخالفان دولت سوریه امروز خبر منتشرشده از سوی خبرگ..

رئیس ائتلاف معارضان سوریه مدعی شده است که درخواست ترکیه از این ائتلاف برای ترک این کشور و رفتن به کشوری دیگر صحت ندارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گروه موسوم به ائتلاف مخالفان دولت سوریه امروز خبر منتشرشده از سوی خبرگزاری تسنیم درباره پشت‌پرده دیدار اخیر خود با یکی از مقامات ترکیه را تکذیب کرد.
«سالم المسلط»، رئیس ائتلاف مذکور گفت: در دیدارهایمان با برادران ترکیه‌ای و اخیراً با وزیر امور خارجه ترکیه، چیزی جز حمایت همه‌جانبه از مردم سوریه و ایستادگی آنها بر آرمان به‌حقشان چیز دیگری نبود.
المسلط همچنین گفت: برادران و دوستان ما کنار ما خواهند ماند و از آرمان‌ها و مطالبات به‌حق ما برای رسیدن به کشوری عاری از ظلم، تروریسم، نفرت و ایجاد دموکراسی و عدالت حمایت خواهند کرد.
خبرگزاری تسنیم دیروز به‌نقل از منابعی اختصاصی نوشت که آنکارا در ادامه تلاش‌های خود برای تجدیدنظر در روابط با دمشق، از ائتلاف سوری معارضه می‌خواهد خاک این کشور را ترک کند.
این منابع گفته بودند: یک مقام ترکیه اخیراً در دیداری به هیئت معارضین سوری گفته است که آنکارا کاملاً مصمم به احیای روابط با دمشق است و معارضین سوری بهتر است با این واقعیت کنار بیایند و به‌دنبال یافتن یک کشور جایگزین برای مهاجرت باشند.
اما درباره تکذیب این خبر از سوی ائتلاف معارضه باید به چند نکته تأکید کرد؛ نخست، طبیعی است که معارضه سوریه این خبر را تکذیب کند چون محتوا و اطلاعات این خبر به‌نفع آنان نیست و آینده سیاسی و ادامه حیات و کنش آنان را در هاله‌ای از ابهام و بی‌اعتمادی فرو می‌برد، اما آینده تحولات در این خصوص نشان خواهد داد که این خبر واقعی بوده است.
نکته دوم این‌که غیر از اطلاعات موثق از جلسات ذکرشده در خبر تسنیم، نشانه‌های دیگری نیز از اختلافات میان مقامات ترکیه و معارضان سوری وجود دارد و این امر قابل انکار نیست. طی هفته‌های اخیر، رسانه‌های وابسته به معارضین سوری ادبیات خود را نسبت به دولت آنکارا تغییر داده‌اند و با ادبیات شدیداللحنی از «نژادپرستی ترک‌ها و اقدامات خشونت‌بار علیه آوارگان سوری» انتقاد می‌کنند، این نوع واکنش مسبوق به سابقه بوده و از این منظر رفتار این رسانه‌ها را می‌توان به مواضع رسانه‌های مصری اخوانی مقیم ترکیه تشبیه کرد که بعد از دستور ترکیه برای ترک خاک این کشور، ادبیات خود را نسبت به آنکارا تغییر دادند.

اختصاصی| دستور آنکارا برای خروج ائتلاف سوری معارضه از خاک ترکیه

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران