کد خبر:6355
پ
۱۴۰۱۰۲۲۳۲۱۲۰۱۴۵۲۲۲۵۳۱۶۲۸۱۰

بیانیه شدیداللحن قطر علیه رژیم اسرائیل/ اسماعیل هنیه: رام‌الله به مقاومت فکر کند و دست از همکاری بردارد + تصاویر

حمله نظامیان رژیم اسرائیل به مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله واکنش تند قطر، حماس و برخی گروه‌های فلسطینی، اروپا و گروه ۷۷ را در پی داشت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یورش نظامیان رژیم اسرائیل به مراسم تشییع جنازه شهید ..

حمله نظامیان رژیم اسرائیل به مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله واکنش تند قطر، حماس و برخی گروه‌های فلسطینی، اروپا و گروه ۷۷ را در پی داشت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یورش نظامیان رژیم اسرائیل به مراسم تشییع جنازه شهید «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره قطر و ضرب‌وشتم‌وجرح شرکت‌کنندگان در این مراسم، واکنش شدیداللحن این کشور را در پی داشت.

وزارت امور خارجه قطر در بیانیه‌ای حمله نظامیان رژیم اسرائیل به مراسم تشییع جنازه شهید شیرین ابوعاقله را شدیداً محکوم کرد و گفت که این رژیم نه‌تنها با خونسردی این شهید را به قتل رسانده بلکه دست به ارعاب و تهدید غیرنظامیان و شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع جنازه این شهید زده است.

وزارت خارجه قطر تأکید کرد: «ما بار دیگر خواستار پاسخگو کردن مقامات اسرائیل در مورد قتل شهید شیرین ابوعاقله هستیم.»

شبکه الجزیره قطر نیز در بیانیه‌‌ای جداگانه اظهارات و حملات نظامیان رژیم اشغالگر قدس به مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله را که چهارشنبه این هفته در تیراندازی صهیونیست‌ها به شهادت رسید، شدیداً محکوم کرد.

درخواست هنیه از محمود عباس

گروه‌های فلسطینی مانند جنبش حماس و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز این حمله وحشیانه صهیونیست‌ها را محکوم کرده خواستار محاکمه و پاسخگویی رژیم تل‌آویو شدند.

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به این رویداد گفت: «از تشکیلات خودگردان فلسطین می‌خواهم که لغو توافقات اسلو، عقب‌نشینی از به‌رسمیت شناختن این رژیم، قطع همکاری امنیتی با دشمن صهیونیست را اعلام کند و صرفاً به برنامه مقاومت برای مقابله با این رژیم بیندیشد.»

او گفت: «ما خواستار تشکیل سریع فرماندهی میدانی واحد هستیم؛ فرماندهی که مقابله با اشغالگری را رهبری کند. ما در مرحله جدیدی هستیم که تنها تصمیمات قاطع و راهبردی با آن مناسب است. ما به راه خود را ادامه خواهیم داد و در این راه نه مردد خواهیم بود و نه دچار ضعف و خستگی خواهیم شد. مردم ما نبردهای خود را با این اشغالگر در همه سطوح حل خواهند کرد و به سرانجام خواهند رساند.»

واکنش جبهه مردمی آزادی فلسطین

جنبش جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز ضمن محکوم کردن این حمله و یورش گفت: «حمله وحشیانه به پیکر شهید شیرین ابوعاقله گواه این است که ما با دشمن جنایتکار روبه‌رو هستیم.»
این جنبش تأکید کرد: «زمان تحویل پرونده قتل شیرین ابوعاقله به دادگاه کیفری بین‌المللی فرا رسیده است.»

کشور قطر , فلسطین , اسماعیل هنیه , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , کشور قطر , فلسطین , اسماعیل هنیه , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , کشور قطر , فلسطین , اسماعیل هنیه , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , کشور قطر , فلسطین , اسماعیل هنیه , جنبش مقاومت اسلامی |حماس ,

واکنش اروپا به هتک‌حرمت جنازه «شیرین»

از سوی دیگر، مدیر دیده‌بان حقوق بشر در اروپا ترور و قتل شیرین ابوعاقله را حمله به مطبوعات دانست و گفت که آزادی بیان و پاسخگویی در این جنایت «ضروری» است.

واکنش گروه ۷۷

ائتلاف کشورهای در حال توسعه (گروه ۷۷) نیز به‌همراه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما خواستار تحقیقات فوری، بین‌المللی، بی‌طرفانه، مستقل و مؤثر در مورد قتل شیرین ابوعاقله هستیم.»

سید حسن نصرالله: شهید «شیرین ابوعاقله» شاهدِ جنایت دشمن صهیونیست بود/ سازشکاران خجالت بکشندحمله نظامیان اسرائیلی به مراسم تشییع «شیرین ابوعاقله» + فیلم

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران