کد خبر:6319
پ
۱۴۰۱۰۲۲۲۱۵۴۳۰۹۷۵۲۲۵۳۰۹۳۱۴

تسلیحات پیشرفته‌ای در اختیار داریم که اجازه افشای آن را ندارم/ گفتگو با معاون وزیر دفاع یمن

معاون وزیر دفاع یمن با بیان اینکه ارتش این کشور روز به روز قدرتمندتر و اراده آن مستحکم‌تر و ائتلاف متجاوز ضعیف‌تر می‌شود، خاطر نشان کرد یمنی‌ها تسلیحات پیشرفته‌ای در اختیار دارند که فعلا افشا نمی‌شود. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم در صن..

معاون وزیر دفاع یمن با بیان اینکه ارتش این کشور روز به روز قدرتمندتر و اراده آن مستحکم‌تر و ائتلاف متجاوز ضعیف‌تر می‌شود، خاطر نشان کرد یمنی‌ها تسلیحات پیشرفته‌ای در اختیار دارند که فعلا افشا نمی‌شود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم در صنعاء، سرلشکر «علی الکُحلانی» معاون وزیر دفاع یمن با بیان اینکه ارتش این کشور روز به روز قدرتمندتر و اراده آن مستحکم‌تر می‌شود، افزود: ما از لحاظ نظامی و سیاسی پیروز هستیم و اخلاق‌مداری رهبران یمن مانع هدف قرار دادن مردم کشورهای متجاوز است.

الکحلانی در گفتگو با تسنیم به سئوالات مختلف درباره آخرین تحولات نظامی و میدانی طی هفت سالی که از جنگ ظالمانه ائتلاف سعودی اماراتی آمریکایی علیه ملت یمن می‌گذرد، پاسخ داده است که مشروح آن از نظر خوانندگان گرامی می‌گذرد:

تسنیم: مردم یمن وارد هشتمین سال از مقاومت خود شده‌اند، راز پنهان این مقاومت و ایستادگی راهبردی در یمن طی سال‌های جنگ چیست، این در حالی است که ائتلاف متجاوز در محاسبات خود بر تحقق چند هفته‌ای اهداف خود تکیه کرده بود؟

معاون وزیر دفاع یمن: مردم یمن در طول تاریخ به ملت مقاوم مشهور بوده‌، ملتی که به بزرگ منشی مشهور است، ملتی که حاضر به پذیرش سلطه گری نیست، ملتی که حاضر به قبول اشغالگران نیست، ملتی است که دیکته شدن از طرف‌های خارجی را تاب نمی‌آورد، حاضر به قبول وابستگی به هیچ طرفی نیست و بر این اساس، ما به یمن و به ملت آن اعتماد کامل داریم، ما اطمینان داریم که ملت یمن نه یک یا دو یا هفت سال و یا هشت و ۱۰ سال بلکه ظرفیت ایستادگی و مقاومت تا زمان تحقق پیروزی را به هر بهایی دارد.

ملت یمن مورد ظلم و تجاوز همسایگان(عربستان و امارات) و خیانت برخی رهبران داخلی قرار گرفت، اینگونه بود که تجاوزی ظالمانی علیه این ملت در ۲۶ مارس ۲۰۱۵ (ششم فروردین ۱۳۹۴)از واشنگتن اعلام شد.

همه آزادیخواهان یمن و جهان و آحاد ملت یمن خوب می‌دانند پرچمدار تجاوز در آن زمان، سفیر عربستان در واشنگتن بود، آنها با پیش کشیدن بهانه‌ای که چیزی جز دروغ نبود توانستند از آن به عنوان دستاویزی برای گمراه کردن مردم یمن در داخل و نیز جهان خارج استفاده کنند و در این کار حتی توانستند آزادیخواهان جهان و سازمان‌های بین المللی و بشردوست را هم بفریبند.

با این حال و در سایه پایمردی و مقاومت ملت یمن که از همان لحظه اول آغاز شد و اعتقاد یمنی‌‌هایی که مقاومت کرده و در میدان به ایستادگی پرداختند موفق شدند ضربات سخت و دردناک هفته‌ها و ماه‌های اول را مهار کرده و سالهای اول، دوم و سوم جنگ را پشت سر بگذارند.

یمنی‌ها هر سال زیر ساخت‌های نظامی خود را تقویت کرده و همبستگی اجتماعی و همسویی موضع سیاسی خود را هم مستحکم‌تر کنند. تا هر سال که می‌گذشت ما شاهد افزایش انسجام این ملت بوده‌ایم و این همان راز ایستادگی و مقاومت این ملت است.

در اینجا این نکته مهم وجود دارد، طی سال‌های تجاوز، صنعاء چگونه از لحاظ نظامی با گسترش حملات ائتلاف در چارچوب جنگ نظامی و محاصره اقتصادی‌اش مقابله می‌کرد؟

معاون وزیر دفاع یمن : ما در هشتمین سال جنگ قرار داریم، می‌توانم بگویم که یمن امروز قویتر و شرایط آماده تری برای مقابله با تجاوز دارد و متجاوزان به رهبری پادشاهی عربستان سعودی و امارات و حامیان آنها امروز ضعیف تر شده‌اند، دردناک آن است که تجاوز سعودی ـ اماراتی، آمریکایی ـ صهیونیستی و متحدان‌شان زیر ساخت‌های یمن را هدف قرار داد، کودکان و زنان را مورد هدف قرار داد، و مردم یمن و زندگی روزمره آن را به طور اعم از طریق محاصره و جلوگیری از ورود غذا و دارو و سوخت هدف قرار گرفت.

قشر یا مجموعه یا رهبری خاصی از این مردم هدف این حملات نبودند بلکه تمام ملت یمن را هدف قرار داد، این در حالی است که ضربات ما چه در عمق سعودی یا امارات شهروندان سعودی یا کشورهای شورای همکاری را مورد هدف قرار ندادند بلکه هدف پایگاه‌های نظامی و تاسیسات اقتصادی بودند، که ضرباتی دردناک برای کشورهای متجاوز و متحدین، حامیان و مبلغین این تجاوز بود.

پس می‌توان گفت که اخلاق مداری رهبران ما باعث شد تا ما تا به امروز به مردم این کشورها آسیبی نرسانیم و همچنان نیز مسئله ما با حاکمان و رهبرانی است که این تجاوز را علیه ما پوشش می‌دهند، کسانی که صرفا دنباله رو آمریکا و اسرائیل هستند.

همزمان با روز ایستادگی و مقاومت یمن که سالگرد تجاوز هم به شمار می‌رود، همواره نیروهای مسلح یمن نمایشگاه‌های نظامی را برپا می‌کرد، امسال چه دستاوردهای جدیدی را در صنایع نظامی به نمایش می‌گذارید؟ آیا صنعاء امسال خواهد توانست بخشی از برتری نظامی ائتلاف متجاوز را خنثی کند، این مسئله به ویژه در بخش هوایی و نیز دسترسی به اهدافی مهم‌تر در عمق کشورهای متجاوز بیشتر مورد توجه است؟

معاون وزیر دفاع یمن: همانطور که شاهد بودیم سال هفتم جنگ، ارتش یمن از سال ششم قدرتمندتر بود، در روند پیروزی‌ها و دستاوردها و در عملیاتی که در عمق سعودی و عمق امارات انجام شد، این مسئله به وضوح دیده شد، سال ششم هم قدرتمندتر از سال پنجم بودیم، سال هشتم هم ما قدرتمندتر از سال‌های پیش از آن خواهیم بود، زیرا ما تسلیحات نسبتا جدیدی در اختیار داریم که اجازه افشای آنها را در برهه کنونی ندارم اما دشمنان باید خوب بدانند که آنچه در پیش است کوبنده‌تر و شدیدتر از گذشته خواهد بود، ملت یمن، رهبری، ارتش و کمیته‌های مردمی‌اش آمادگی کاملی دارند تا این درد را به تمام ارکان حکومت‌های سعودی و امارات وارد کنند.

شکست و ناکامی نظامی ائتلاف چه ابعادی پیدا کرده است، چرا با وجود آنکه نتایج شکست‌هایش برای همگان عیان شده، همچنان بر ادامه تجاوزات خود علیه ملت یمن اصرار دارد؟

معاون وزیر دفاع یمن:عجیب تر آن که حاکمان ریاض و ابوظبی و حامیانشان در ائتلاف متجاوز همچنان خود را به نادانی زده یا ملت‌ها را نادان فرض کرده و مزدوران یمنی را به زعم خود مشروعیت و قانونی می نامند، زیرا تمام جهان می‌داند که ائتلاف، شکست خورده است، ائتلاف فروپاشیده و امروز به جز پادشاهی عربستان و امارات کسی در این ائتلاف باقی نمانده است، این در حالی است که ابتدا ۱۸ کشور بودند.

حال چرا این فروپاشی به وقوع پیوست؟ چون اعضای دیگر دریافتند، اهدافی که این تجاوز براساس آن بنا نهاده شده بود صرفا دروغ‌های گمراه کننده بود.حضور ایران در یمن، ریشه کنی حوثی‌ها، از بین بردن تسلیحات در یمن و… همگی اهدافی تبلیغاتی بودند تا به تجاوز علیه یمن مشروعیت ببخشند، اما بعدا مشخص شد نه ایران در یمن حضور دارد و نه ایران در یمن در حال جنگ است.

بیگانگانی که در یمن در حال جنگ هستند، سودانی ها، سعودی‌ها، آمریکایی ها، اسرائیلی‌ها و اتباع دیگر کشورهای ائتلاف هستند که مردم یمن با سلاح‌های معمول خود و سلاح‌های ساخت داخل به مقابله با آنها برخاستند.پس تمام دروغ‌‌هایی که ائتلاف در زمان اعلام «توفان قاطعیت»(عنوان ادعایی مرحله نخست تجاوزگری به یمن) و بعد از آن «پایتخت امیدواری» آن را در بوق و کرنا کرد، برملا شد.

سپس ادعای از بین بردن ارتش یمن را اعلام اما در واقع کشور را تخریب کردند، زیر ساخت‌ها را از بین بردند، هر آنچه در یمن بود را ویران کردند، با این حال اراده یمنی‌ها موفق شد ارتشی قدرتمند را بنا کند، ارتشی عقیدتی، ارتشی یمن که متلاشی شده بود ارتشی چند هویتی با وابستگی‌های مختلف بود ،اما ارتش امروز ارتشی عقیدتی با هویت ایمانی یمنی است، عقیده‌ای که در چارچوب آن از میهن خود و تمامیت ارضی اش و از حاکمیت کشورش دفاع می‌کند، امروز ارتش یمن از تصمیم و دستاوردها و از هویت ایمانی اش به عنوان یمن دفاع می‌کند.

ارتش نیز امروز که بنای ساختار خود را بعد از متلاشی شدن ارتش قدیم همزمان با آغاز تجاوز آغاز کرده بود، بعد از متلاشی شدن ساختارهایش توسط متجاوزان و تقسیم آن بین مزدوران و آزادی خواهان، این ساختار را بازسازی کرده است تا برهه کنونی، آزادگان و قهرمانان یمن را به منصه ظهور برساند، ارتش یمن که در داخل باقی ماند امروز در سنگر شرافت و مبارزه قرار دارد، اعضایی از آن به شهادت رسیدند و بقیه نیز شهادت را بر مزدوری و وابستگی به هر کشوری و هر طرفی از طرف‌ها ترجیح می‌دهند.

این ارتش قدرتمند یمن که زیر بنای خود را در برهه اخیر ایجاد کرده امروز قوی تر از پیش بینی‌های دشمن شده است، پیروزی‌‌هایی که طی سال‌های اخیر محقق شد نیز گواهی بر این مدعی است، امروز نفَس دشمن در حومه حمیدی، مأرب به شماره افتاده است، همبستگی داخلی مردم در مناطق تحت کنترل دولت صنعاء، دولت نجات و شورای عالی سیاسی با برادرانشان در جنوب و فریب خوردگانی که در صفوف مزدوران قرار گرفته‌اند،باعث شده است تا بسیاری از آنها به خود آیند و به این نتیجه برسند که تبلیغات متجاوزان درباره اهدافشان به شکست انجامیده و متجاوزان به آنها هم دروغ گفته و همچنان هم در حال گمراه کردن آنها هستند.

برادران در جنوب و در مناطق اشغالی در حال حاضر منتظر ساعت صفر هستند تا تمام مردم به طور کامل قیام کنند، زیرا آنها هم دانستنه‌اند و جناب رهبر (سید عبدالملک الحوثی) هم تاکید کردند، هدف و مقصد اصلی از این تجاوز اشغال یمن و چپاول منابع آن و به ذلت کشاندن مردم و استقلال آن است.

اشغالگران در حالی که با پیش کشیدن قطعنامه‌های اخیر شورای امنیت تلاش می‌کند تا مسئله ورود دولت صنعاء و قرار دادن کسانی که آنها را حوثی می‌نامند در فهرست سازمان‌های تروریستی مطرح کنند، در همین حال از صنعاء می‌خواهند تا به ریاض آمده و کرنش کنان وارد گفتگو با آنها شوند، شما چگونه یک سازمان را در لیست تروریسم قرار می‌دهی و در سوی دیگر خواهان گفتگو با آن در خاک خود می‌شوی؟ چگونه شما هم تجاوزگری می‌کنید و هم در عین حال ادعای صلح دارید؟

شما به اتحادیه عرب و شورای وزیران کشور عرب و اتحادیه اروپا و جهان اعلام کرده‌‌اید که حوثی را در لیست تروریسم قرار داده‌‌اید و در عین حال شورای همکاری خلیج فارس از آنها برای گفتگو دعوت می‌کند، این تناقض بیانگر سردرگمی در سیاست داخلی و سیاست خارجی کشورهای متجاوز و به ویژه پادشاهی عربستان و امارات متحده است و بیانگر میزان تلفاتی است که در این بین دچار آن شده‌اند.

درست است که یمن همه چیز خود را از دست داده است اما تلفات مادی در سطوح اقتصادی و نظامی که عربستان سعودی متحمل شده است نیز هم قابل توجه است، شمار تلفات آنها از ۱۰ هزار نفر کشته و زخمی گذشته است، میزان تلفات در میان مزدوران هم چه یمنی و چه مزدورانی سودانی یا بلاک واتر یا بقیه… هم هزاران نفر اعلام می‌شود.

هزاران کشته و زخمی در میان مزدوران چند ملیتی تلفات بسیار هولناکی است، هزینه‌های نظامی هم با استناد به منابع مختلف غربی نیز بسیار هنگفت است، میزان هزینه‌ای که جنگ یمن برای آنها در پی داشته از یک تریلیون دلار گذشته است، اگر این یک تریلیون دلار را آنها برای مردم خود و ملتهای منطقه خرج کرده بودند منجر به شکوفایی و توسعه منطقه به طور اعم می‌شد اما خودبزرگی و غرور آنها سبب شده است تا بر کسب پیروزی پافشاری کنند، حتی اگر این پیروزی به قیمت خون کودکان و زنان و مردان یمن باشد، و ملت یمن بر اثر آن گرسنه شده و بمیرد.

برای آنها(متجاوزان) فقط حفظ شوکت‌شان اهمیت دارد در حالی که آنها در بعد سیاسی دچار فروپاشی شده‌اند، آبروی سیاسی آنها در سطح بین المللی از بین رفته است، روابط آنها با اتحادیه اروپا همچندان خوب نیست، تنها سلاح آنها پول است و می‌توانند از این طریق بر نهادهای بین المللی تاثیرگذاری کنند.

درباره شورای امنیت و دیگر سازمان‌های بین امللی هم می‌گوییم که ما همچنان به آنها امیدواریم، امید آن داریم که نقش خود را اصلاح کرده و از خواب بیدار شوند گرچه دچار افول هولناکی شده و به ابزاری در دست حاکمان پول و سلطه و ساختار تک قطبی شده‌اند.

بعد از عملیات سه مرحله‌ای طوفان یمن که عمق امارات را در وهله اول مورد هدف قرار داد، چه پیامی به رژیم صهیونیستی رسید، به ویژه اینکه این عملیات همزمان با حضور رئیس رژیم صهیونیستی در این کشور انجام شد، رسانه‌های عبری چگونه این پیام را دریافت کردند؟

معاون وزیر دفاع یمن: ما می‌گوییم که معادله نظامی به شدت تغییر پیدا کرده است، یمن از نقش مدافع به نقش مهاجم تغییر موضع داده است و دستش امروز به هر جایی از منطقه می‌رسد، اسرائیلی‌ها هم از توسعه تسلیحاتی و موشک‌های بالستیک یمن و پهپادهای یمنی وحشت زده شده‌اند، از این رو آنها در حال حاضر در شرایط امنیتی بسیار نگران کننده‌ای قرار گرفته‌اند، این نگرانی چه در میان سعودی‌ها و چه اماراتی‌ها یا کشورهای ائتلاف قابل لمس است، پس می‌گوییم که در مرحله آتی و در سال هشتم ان شاء الله ما قوی‌تر هم خواهیم بود.

اما درباره نوع تسلیحات موجودی که بتوان درباره آن سخن گفت، باید بگویم که هیچ کس صلاحیت این امر را ندارد، اما در برهه پیش رو نوع سلاح‌های موجود مشخص خواهد شد، برخی از این تسلیحات در طوفان یمن به عربستان یا امارات رسیدند، نام و نوع آنها را ذکر نمی‌کنم، زیرا نوع تسلیحات به کار رفته در طوفان یمن اعلام نشده است.

ما می‌گوییم که اگر حاکمان سعودی و امارات و ائتلاف عقلانیت را در دستورکار خود قرار می‌دادند، تجاوز از همان سال اول متوقف می‌شد اما عناد، ناسازگاری و تکبر کشورهای استکباری باعث شد تا آنها بی توجه به خسارتها و تلفاتی که متحمل می‌شوند، همچنان به این تجاوز ادامه دهند، آنها تاکنون به این درک نرسیده‌اند که با این اقدام خود میراثی از خونخواهی بی پایان یمنی‌ها را برای ملت‌های خود به جای می‌گذارند.

یمنی‌ها به این آسانی از خون‌‌هایی که طی هفت سال گذشته به زمین ریخته شده است، نمی‌گذرند، این خونخواهی بین ملت‌ها نخواهد بود بلکه با حاکمان کشورهای متجاوز به انجام خواهد رسید، و اگر شرایط تغییر پیدا نکرده و ملت‌ها همچنان در مقابل سیاست‌های رهبران خود ساکت، سر به زیر و سازش گرا باشند به طور حتم یمنی‌ها هم در مقابل حق خود ساکت نخواهند ماند و از نظر من منطقه به آشوب کشیده خواهد شد.

واقعیت پیشرفت‌های صنعاء در زمینه صنایع نظامی امری است که در سطح منطقه غیر قابل انکار می‌نماید، توسعه قابل ملاحظه این امر را طی سال‌های تجاوز بر یمن چگونه ارزیابی می‌کنید ،توانمندی‌های صنعاء در ابعاد هوایی و زمینی و نیز دریایی به چه سطحی رسیده است؟

معاون وزیر دفاع یمن:ما درباره سطحی که نیروهای مسلح به آن رسیده‌اندسخن گفتیم، این پیروزی‌های عظیمی که تحقق پیدا کرده نیز در سایه حرفه‌ای‌گری و کارامدی سلاح‌‌هایی است که قهرمانان ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه‌های مختلف به کار می‌گیرند، متجاوزان تلاش کردند تا پیروزی‌‌هایی برای خود در این جنگ به ثبت برسانند، اما همگی این تلاش‌ها با وجود به خدمت گرفتن یگان‌های بسیار زیاد و متعدد و صرف هزینه‌های بسیار هنگفت همگی با شکست روبرو شدند، متجاوزان به هر فرد برای ادامه جنگ حدود ۱۵ هزار ریال سعودی پرداخت می‌کردند، اما با این وجود در نقاط بسیار زیادی شکست خوردند و اکنون نیز بقیه مناطق نیز به اذن خدا در حال پاکسازی است.

افزایش تنشی که کشورهای ائتلاف از طریق مانور مشترک انجام شده با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ یا درگیری‌های صورت گرفته در جبهه‌ها همگی با این هدف انجام شد که پیروزی برای خود به ثبت رسانده یا تغییری منجر به ثبت پیروزی رسانه‌ای خاصی برای آنها به انجام برسد که در این کار هم ناکام ماندند زیرا این افزایش تنش با واکنش متقابل روبرو شد،«طوفان یمن» یکی از این واکنش‌ها بود. در حالی که بسیج شکل گرفته فعلی که دولت با تمام ساختاری رسمی، مردمی و حزبی‌اش وارد آن شده است و در چارچوب آن تمام رهبران و مسئولین به تمام استان‌ها، بخش‌ها و روستاها سر می‌زنند و و تمام مردم یمن را به طور کامل با خود همراه کرده‌اند، سبب شکل‌گیری خیزش یکدست مردمی‌شده است، خیزشی که به شکل بی سابقه‌ای حول محور رهبری‌اش شکل گرفته است.

مردم یمن در این مرحله تمام گرایش‌های حزبی و منطقه‌ای خود را برای یک هدف واحد که همانا مقابله با تجاوز بود، فراموش کردند، این همان ملت یمنی است که تاریخ آن را می‌شناسد و در این برهه نیز عیان شد.

درباره اقدامات متجاوزان باید بگویم که تفاوت زیادی بین گفتمان ما و گفتمان آنها وجود دارد، با این حال تفاوت بزرگتر در طرفی است که پیروزی را محقق می‌کند که همانا ایمان ما به عادلانه بودن مسئله ما و اعتماد و ایمان به رزمندگانمان است که معتقدانه می‌جنگند، زیرا باور دارند که این میهن و ناموس و کشورشان است که از آن دفاع می‌کنند در حالی که طرف مقابل برای پول می‌جنگد و مزدوری است که فقط برای کسب درآمد وارد صحنه شده است.

جناب سرلشکر به عنوان آخرین سئوال، ما و ملت یمن وارد هشتمین سال تجاوز علیه یمن و البته ایستادگی مردم شدیم، آیا می‌توان گفت که ملت یمن به پیروزی رسیده است، آیا امسال سال پیروزی بعد از صبری بزرگ خواهیم بود، صبری که بر یمن بر مشکلات و تبعات و جنایات و فجایع این جنگ داشته و جهان نیز همواره چشم خود را بر آن بسته است؟

معاون وزیر دفاع یمن: ما معتقدیم مردم یمن از همان لحظه‌ای که دشمن در هفته‌های تجاوز خود زمینگیر شد به پیروزی رسید، زیرا این ملت توانست حجم گسترده حملات انجام شده با سلاح‌های مختلف و موشک‌ها و بمب‌ها علیه تمام شهرهای کشور را مهار کند.

وقتی ما از تعداد خانه‌‌هایی که در این حملات مورد هدف قرار گرفت، وقتی از خانه صحبت می‌کنیم، منازل شهروندان عادی است که هیچ ارتباطی با جنگ نداشته و هیچ متجاوزی حتی اگر بزرگترین رهبران هم در داخل آن حضور داشته باشد، حق هدف قرار دادن منزلی که در آن کودکان و زنانان و مردان در آن حضور دارند را ندارد، اما آنها دست به این کار زدند، روستاها و شهرهایی را به طور کامل ویران کرده و به قتل عام ساکنان ان پرداختند، اما دست آخر ملت یمن موفق به پایداری شد.

امروز هم اعلام می‌کنیم در هشتمین سالگرد ما قوی‌تر از قبل هستیم، معادله درگیری و قواعد درگیری تغییر پیدا کرده است و از فاز دفاع به فاز حمله تغییر یافته است، ما اکنون در موقعیت تهاجمی قرار داریم، امروز ما به آنها حمله می‌کنیم. به آنها در ابوظبی، در دبی، در ریاض، در دَمام و در تمام مناطق عربستان قادر به ضربه زدن هستیم، دستان بلند یمنی‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین، موشک‌های بالستیک و کروز قادر هستند هر نقطه‌ای را هدف قرار دهند و از این رو متحدان آنها هم در آن سوی دریاها از عواقب اینکه فکر تجاوز به کشورمان به سرشان بزند، و از پاسخ کوبنده ما در هراس هستند.

پس ما از لحاظ نظامی پیروز هستیم، آنهایی که پشت دروازهای صنعاء بودند امروز کجا هستند؟ ما از لحاظ سیاسی پیروز هستیم چون آنانی که به ویرانی می‌پرداختند و مسئله ریشه کنی را مطرح می‌کردند امروز از ما درخواست دیدار کرده‌ و می‌گویند به نزد ما بیایید و ما آمادگی مذاکره با شما را داریم.

ما می‌گوییم مذاکره با دشمن، مذاکره شجاعان است، اما این مذاکره نباید در پایتخت دشمن انجام شود، می‌توان این مذاکره را در جای دیگری با آنها انجام داد، گفتگوی حقیقی امروز با ما در یمن است،اما با مزدورانی که تاریخ، آنها را دور انداخته و یمنی‌ها به آنها پشت کرده‌اند،جایی برای مذاکره نیست، مذاکره بین یمنی‌ها باید انجام شود.

دست صلح طلبی ما دراز است، برادران سیاستمدار ما دست هایشان دراز است ما در نیروهای مسلح از طریق سلاح خود مذاکره می‌کنیم، ما در میدان حضور داریم، و طرف دروغگو این امر را تجربه کرد تصور می‌کنم هشت سال برای تجربه کافی باشد، ما از آنچه برای مردم ما به دلیل محاصره رخ می‌دهد، درد و رنج می‌کشیم، اما این سرنوشت ماست ما از مسئله عادلانه خود دفاع می‌کنیم، دشمن با تکبر خود تلاش دارد شوکت، کرامت و عزمت ما را لوث کند، امری که هیچ یمنی آن را نمی‌پذیرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران