کد خبر:7306
پ
۱۴۰۱۰۳۱۸۲۲۵۷۰۵۴۲۳۲۵۴۹۶۲۳۴

تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام/روسیه و چین رای مخالف دادند

قطعنامه ضدایرانیِ با حمایت سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه،‌ انگلیس و آمریکا چهارشنبه شب در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تصویب رسید. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، قطعنامه ضدایرانی پیشنهاد شده توسط تروئیکا..

قطعنامه ضدایرانیِ با حمایت سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه،‌ انگلیس و آمریکا چهارشنبه شب در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تصویب رسید.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، قطعنامه ضدایرانی پیشنهاد شده توسط تروئیکای اروپا و آمریکا در نشست شورای حکام با وجود مخالفت روسیه و چین به تصویب رسید.

میخائیل اولیانوف در این باره در صفحه توئیتر خود نوشت: ۳۰ عضو شورای حکام رای مثبت دادند. روسیه و چین رای منفی و سه کشور هند، لیبی و پاکستان رای ممتنع دادند.

وی افزود: بنا بر این کشورهایی که جمعیتشان نصف جمعیت مردم جهان است از این قطعنامه حمایت نکردند.

در این قطعنامه نویسندگان نسبت به ادعاهای ساختگی درباره پیدا شدن مواد هسته‌ای در سه مکان اعلام نشده در ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی هسته‌ای شده‌اند.

در این قطعنامه از ایران خواسته شده تا برای «انجام تعهدات قانونی خود بر اساس فوریت عمل کند و بدون تأخیر، پیشنهاد مدیرکل آژانس را برای تعامل بیشتر برای شفاف‌سازی و حل و فصل همه مسائل پادمان باقی‌مانده را بپذیرد.»

در قطعنامه یادشده از مدیرکل آژانس هم خواسته شده تا زمانی که مسائل پادمانی باقی مانده است، به گزارش شورای حکام ادامه دهد.

این دومین قطعنامه ضد ایرانی است که پس از اجرایی شدن برجام با فشار رژیم صهیونیستی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر می‌شود.۳۰۳۰ خرداد ۱۳۹۹ هم قطعنامه مشابهی توسط سه کشور اروپایی عضو برجام و حمایت آمریکا پیشنهاد و تصویب شد.

نماینده ایران: استناد آژانس به اطلاعات نامعتبر رژیم اسرائیل همکاری‌های ایران با این نهاد را تحت الشعاع قرار داده استرویترز: ایران به آژانس درباره نصب سانتریفیوژهای پیشرفته در نطنز اطلاع‌رسانی کرده استکپی اتحادیه اروپا از بیانیه ضدایرانیِ آمریکا در شورای حکام آژانسواکنش آمریکا به قطع فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی آژانس اتمیحمایت مجلس از اقدام سازمان انرژی اتمی در محدودسازی همکاری‌های فراپادمانی با آژانسکمالوندی: قطع فعالیت‌ دوربین‌های فرا‌پادمانی آژانس عملی شد؛ اقدامات دیگری هم در نظر داریم

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران