کد خبر:10339
پ
۱۴۰۱۰۶۱۲۱۷۵۵۴۳۱۱۲۶۰۲۱۸۳۴

تهدید اردوغان علیه یونان: ممکن است یک شب ناگهانی حمله کنیم

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به تسلیح جزایر نزدیک به این کشور از سوی یونان گفت: ای یونان، به تاریخ نگاه کن، به تاریخ بازگرد، اگر بیش از این پیش بروی بهای سنگینی خواهی پرداخت و ما یک شب ناگهانی ممکن است حمله کنیم. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌ال..

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به تسلیح جزایر نزدیک به این کشور از سوی یونان گفت: ای یونان، به تاریخ نگاه کن، به تاریخ بازگرد، اگر بیش از این پیش بروی بهای سنگینی خواهی پرداخت و ما یک شب ناگهانی ممکن است حمله کنیم.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز شنبه طی سخنانی در واکنش به اقدامات یونان در تسلیح جزایر نزدیک به ترکیه گفت: ای یونان، به تاریخ نگاه کن، به تاریخ بازگرد، اگر بیش از این، پیش بروی بهای سنگینی خواهی پرداخت.

وی سپس با اشاره به جنگ آتاتورک با یونان در منطقه ازمیر که به جنگ بزرگ و جنگ استقلال معروف است و تعداد زیادی از یونانیان کشته و به دریا ریخته شدند، یادآور شد: برای یونان تنها یک سفارش داریم، ازمیر را فراموش نکن. می‌گویید کجاست این تهدیدتان؟ ما یک شب ناگهانی می‌توانیم حمله کنیم.

یونان طی یک سال گذشته اقدام به تسلیح جزایر نزدیک به ترکیه کرده و با آمریکا نیز برای ساخت پایگاه‌های نظامی و استقرار در آنها توافقاتی داشته است که این موضوع برای ترکیه نگران‌کننده است.

مقامات آنکارا بارها نسبت به این موضوع به یونان هشدار داده‌اند.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران