کد خبر:10100
پ
۱۴۰۱۰۶۰۱۱۳۵۳۴۷۹۳۲۵۹۴۲۲۰۴

جوانان ایران در بحرین جهانی شدند/ صعود به فینال با پیروزی برابر کره جنوبی

تیم ملی والیبال جوانان ایران با شکست کره جنوبی در دیدار نیمه‌نهایی رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا ضمن صعود به دیدار نهایی این مسابقات، سهمیه رقابت‌های جهانی سال ۲۰۲۳ را به دست آورد. – اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال جوانان ایران..

تیم ملی والیبال جوانان ایران با شکست کره جنوبی در دیدار نیمه‌نهایی رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا ضمن صعود به دیدار نهایی این مسابقات، سهمیه رقابت‌های جهانی سال ۲۰۲۳ را به دست آورد.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جوانان آسیا از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه امروز به مصاف تیم کره جنوبی رفت و سه بر یک این تیم را شکست داد. جوانان کشورمان فردا ساعت ۲۰:۳۰ برابر تیم ملی هند برای کسب مقام قهرمانی بازی خواهند کرد.

ترکیب اولیه تیم ایران را در این بازی «عرشیا بهنژاد»، «امیرمحمد گل‌زاده»، «پوریا خانزاده»، «یونس جوان»، «یوسف کاظمی»، «عرفان نوروزی» و «سجاد جلوداریان» تشکیل داده بودند.

در ابتدای ست اول، تیم ایران با نتیجه ۲ بر یک از حریف پیش افتاد، اما اشتباه داوری یک امتیاز به امتیازات تیم کره جنوبی اضافه کرد. هر دو تیم تا امتیاز ۲۰ رقابت پایاپایی داشتند و جوانان کشور ۲۲ بر ۲۰ از حریف پیشی گرفتند تا سرمربی کره جنوبی تایم استراحت بگیرد. در نهایت تیم ایران در ست اول توانست مقتدرانه با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شود.

در ست دوم هم هر دو تیم ایران و کره جنوبی در کسب امتیازات رقابت نزدیکی داشتند و تا امتیاز ۴ برابر بودند. اما دو امتیاز پیاپی تیم ایران که از دفاع روی تور به دست آمد نتیجه بازی را ۶ بر ۴ به سود ایران تغییر داد. این برتری امتیازی به ۳ امتیاز رسید تا تیم ایران ۸ بر ۶ از حریفش پیش بیفتد.

در ادامه تیم کره این فاصله امتیازی را جبران کرد تا دو تیم در امتیاز ۱۲ برابر شوند. کره با دفاع روی تور توانست امتیازات خود را بیشتر کند و ۱۶ بر ۱۴ از ایران پیش بیفتد. در امتیاز ۱۸ بود که ایران توانست با حریف برابر شود و این برابری تا امتیاز ۲۰ ادامه داشت.

کسب امتیاز بیست و یکم توسط تیم ایران, باعث شد سرمربی کره جنوبی تقاضای وقت استراحت کند. در ادامه تیم حریف توانست با کمک اشتباهات داوری ست دوم را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود خود به پایان برساند.

ست سوم را تیم ایران بهتر از تیم کره جنوبی آغاز کرد و با نتیجه ۵ بر یک پیش افتاد و در ادامه ۱۰ بر ۳ از حریفش پیشی گرفت. این برتری امتیازی بیشتر هم شد و ایران ۱۶ بر ۵ از حریف سبقت گرفت.

زمانی که ایران به امتیاز ۱۹ رسید کره‌ای‌ها تنها ۹ امتیاز داشتند و در نهایت شاگردان مؤمنی‌مقدم این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ پیروز شدند.

در ست چهارم تیم ایران از همان ابتدا ۲ امتیاز از حریفش پیش افتاد و این برتری امتیازی به ۳ امتیاز هم رسید و زمانی که نتیجه بازی ۸ بر ۵ شد کره‌ای‌ها تقاضای وقت استراحت کردند.

در نهایت این ست با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به نفع تیم ملی جوانان کشورمان به پایان رسید تا با نتیجه سه بر یک راهی دیدار نهایی رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا شود.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی تیم ملی هند سه بر یک تایلند را شکست داد تا حریف تیم ملی جوانان ایران در مسابقه نهایی شود.

انتهای پیام/؛

فدراسیون صنعت نفت ایران