کد خبر:5289
پ
۱۴۰۰۰۸۱۳۱۵۳۶۳۱۲۰۰۲۳۹۷۷۹۹۴

حضور شبانه والی طالبان در کنسولگری ایران/ امنیت به صورت کامل تامین می‌شود

والی طالبان در هرات شبانه در کنسولگری ایران حضور یافت و نسبت به تامین امنیت این نمایندگی سیاسی اطمینان داد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مولوی «نوراحمد اسلام‌جار» والی طالبان در ولایت هرات در غرب افغانستان، حوالی ساعت ۱ ..

والی طالبان در هرات شبانه در کنسولگری ایران حضور یافت و نسبت به تامین امنیت این نمایندگی سیاسی اطمینان داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مولوی «نوراحمد اسلام‌جار» والی طالبان در ولایت هرات در غرب افغانستان، حوالی ساعت ۱ بامداد در محل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات حضور یافت و با محمد صدیقی‌فر سرکنسول کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

والی طالبان در ولایت هرات با دلجویی نسبت به بروز حوادث روز گذشته در مقابل نمایندگی ایران ابراز داشت: پیش‌بینی نمی‌کردیم که افراد معترض قصد حمله و بی‌احترامی داشته باشند و نسبت به این رفتار ابراز تأسف نمود.

مولوی اسلام‌جار همچنین وعده داد که امنیت اماکن دیپلماتیک و دیپلمات‌های ایران به طور کامل تأمین خواهد شد و هیچ مانع امنیتی برای ادامه فعالیت آن نمایندگی وجود ندارد.

طالبان: تظاهرات مقابل کنسولگری ایران خودسرانه بوده استواکنش نماینده ویژه‌ رئیس‌جمهور در امور افغانستان به تجمع مقابل کنسولگری ایران در هراتواکنش سخنگوی وزارت خارجه به حادثه مقابل کنسولگری ایران در هرات

منابع در هرات می‌گویند که پشت صحنه این تظاهرات گروه‌های غربگرای «جنبش عدالت و آزادی» و «تیم بانوان عدالت‌جو» که پیش از این توسط غربی‌های حاضر در افغانستان تأمین مالی می‌شدند و این گروه‌ها برای روزهای آینده نیز فراخوان تظاهرات داده‌اند.

پیش از این و در دوران اشغال افغانستان نظیر چنین تظاهراتی توسط برخی افراد و گروه‌های دیگر از جمله نجیب کابلی بارها مقابل سفارت و نمایندگی‌های کشورمان اتفاق افتاده بود.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران