کد خبر:5468
پ
۱۳۹۳۱۰۱۶۱۵۳۲۳۱۲۵۱۴۴۴۸۵۳۴

حملات پاکستان به شرق افغانستان ۳۶ کشته به‌جا گذاشت

منابع محلی در ولایت خوست و کنر اعلام کردند که در پی حملات هوایی و توپخانه‌ای پاکستان به این مناطق ۳۶ غیرنظامی افغان کشته شدند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع محلی در ولایت «کنر» اعلام کردند که در حملات توپخانه‌ای ارت..

منابع محلی در ولایت خوست و کنر اعلام کردند که در پی حملات هوایی و توپخانه‌ای پاکستان به این مناطق ۳۶ غیرنظامی افغان کشته شدند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع محلی در ولایت «کنر» اعلام کردند که در حملات توپخانه‌ای ارتش پاکستان به روستایی در شهرستان «شلتن» این ولایت، ۶ نفر از جمله یک زن و ۵ کودک کشته شدند.

«سیدشاه» از ساکنان محل به «اطلاعات روز» گفت که قربانیان این حمله همه اعضای یک خانواده هستند.

«قاری نجیب‌الله حنیف» سخنگوی والی طالبان در کنر نیز با تأیید حمله گفت: نظامیان پاکستانی حوالی ساعت ۲ بامداد امروز (شنبه، ۲۷ فروردین) در روستای «غرنی» شهرستان شلتن، خانه‌های مردم را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند.

وی افزود: هیئتی به منطقه اعزام شده است تا اوضاع را از نزدیک بررسی کند.

همزمان منابع محلی در شهرستان «سرکانو» کنر و «تورخم» در ننگرهار نیز از حملات هواپیماهای ناشناس خبر می‌دهند.

ازسرگیری حملات راکتی ارتش پاکستان به شرق افغانستانتسلیم‌شدن ده‌ها عضو داعش به طالبان در شرق افغانستان

همچنین منابع در ولایت خوست می‌گویند که جنگنده‌های پاکستانی شب گذشته چهار روستا را در شهرستان «سپیره» این ولایت بمباران کرده‌اند. در این روستاها، مهاجرین وزیرستانی زندگی می‌کنند.

«مستغفر گربز» سخنگوی فرماندهی پلیس طالبان در خوست با تأیید حمله می‌گوید که روستاهای «مندته»، «امیر سپر»، «پڅې میلې» و «شکوڼی» بمباران شده است، اما جزئیاتی درباره تلفات ارائه نکرد.

با این حال «ملک جمشید» از بزرگان قومی در منطقه وزیرستان به «هشت صبح» گفت که در این حملات هوایی ۳۰ نفر از جمله زنان و کودکان کشته شدند.

انتهای پیام/.+

فدراسیون صنعت نفت ایران