کد خبر:9348
پ
۱۴۰۱۰۵۱۵۱۵۲۱۴۵۳۱۸۲۵۸۲۶۸۷۴

حمله موشکی مقاومت فلسطین به قدس اشغالی/ شلیک ۶۰۰ راکت/ مقاومت فلسطین: شهرک‌های اطراف غزه را به مکانی ناامن برای صهیونیست‌ها تبدیل می‌کنیم

تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه وارد سومین روز خود شده است که بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطین تاکنون ۳۲ نفر از جمله ۶ کودک شهید و ۲۶۵ نفر دیگر زخمی شدند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان اش..

تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه وارد سومین روز خود شده است که بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطین تاکنون ۳۲ نفر از جمله ۶ کودک شهید و ۲۶۵ نفر دیگر زخمی شدند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان اشغالگر اسرائیلی بامداد امروز یکشنبه ۱۶مرداد ماه پس از یورش به شهرهای کرانه باختری دست کم ۱۹ فلسطینی را به اسارت گرفتند که ۱۶ نفر از آنان از اعضا و رهبران جنبش جهاد اسلامی هستند.

از سوی دیگر ، جنبش جهاد اسلامی فلسطین رسما شهادت «خالد منصور» از فرماندهان ارشد گردان‌‌های قدس در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به رفح را تائید کرد.

فلسطین , جنبش جهاد اسلامی , نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

خالد منصور از اعضای شورای نظامی جهاد اسلامی و فرمانده منطقه جنوبی گردان‌های قدس و یکی از بنیانگذاران اولین شاخه نظامی این جنبش در دهه ۸۰ بود.

رژیم صهیونیستی روز جمعه در حمله هوایی به نوار غزه «تیسیر الجعبری» از برجسته‌ترین فرماندهان سرایا القدس ، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، را به شهادت رسانده بود.

فرمانده جهاد اسلامی که در تجاوز اشغالگران اسرائیلی به شهادت رسید که بود؟

فلسطین , جنبش جهاد اسلامی , نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

نیروهای امدادگر موفق به بیرون کشیدن پیکر ۸ شهید این حمله از جمله فرمانده شهید از زیر آوار شدند.

برخی منابع فلسطینی اعلام کردند که دشمن صهیونیستی بارها قصد ترور این فرمانده فلسطینی را داشت اما موفق به این کار نشده بود.

وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد که در حملات رژیم صهیونیستی به غزه که وارد سومین روز خود شده است ، ۳۲ نفر از جمله ۶ کودک شهید و ۲۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

همزمان برخی از رسانه های محلی از شلیک راکت مقاومت به سمت شهرک های صهیونیست نشین نوار غزه خبر دادند. صدای هشدار در شهرک های صهیونیست نشین کیسوفیم وعین هشلوشا در مجاور با نوار غزه شنیده شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تا صبح امروز ۵۸۰ راکت از غزه به سمت شهرک‌های فلسطین اشغالی شلیک شده است.

این رژیم در عین حال اعلام کرد که ۱۴۰ مرکز وابسته به جهاد اسلامی در غزه را هدف قرار داده است.

لحظه به لحظه با فلسطین| تل‌آویو و فرودگاه بن‌گوریون هدف قرار گرفتند/ شلیک ۲۰۰ موشک و راکت به اراضی اشغالی/ پهپادهای مقاومت وارد نبرد شدسخنگوی جهاد اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم: به نبرد و پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهیمجهاد اسلامی: تل آویو و فرودگاه بن گوریون و چند شهرک را با ۶۰ راکت هدف قرار دادیمعضو ارشد جهاد اسلامی در گفتگوی اختصاصی با تسنیم: هرگز تسلیم نمی‌شویم؛ در «جنگ اراده‌ها» پیروز خواهیم شدفرمانده جهاد اسلامی که در تجاوز اشغالگران اسرائیلی به شهادت رسید که بود؟

اخبار و تحولات سومین روز حمله رژیم صهیونیستی به غزه

حمله مجدد جنگنده‌های اسرائیلی به شهر غزه

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی امروز جمعه بار دیگر شهر غزه را بمباران کردند.

از روز جمعه چهاردهم مرداد تاکنون که سومین روز تجاوزات نظامی گسترده رژیم صهیونیستی به نوار غزه است، دهها غیرنظامی شهید شده، ۹ مجتمع مسکونی به طور کامل ویران شده و به ۱۵۰۰ واحد مسکونی هم آسیب رسیده است.

ادعای منابع صهیونیستی درباره برقراری آتش‌بس طی ساعات آینده

منابع صهیونیستی اعلام کردند: آتش بس ممکن است امشب یا فردا صبح صورت گیرد در صورتی که پیچیدگی‌های میدانی مانع آن نشود.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد: ترور «خالد منصور» (از فرماندهان شهید جهاد اسلامی)، تماس‌ها را بسیار دشوار کرده است.

تلاش های بی نتیجه میانجیگران بین المللی برای برقراری آتش بس در غزه

یکی از رهبران جهاد اسلامی اعلام کرد که تلاش‌های مصر، قطر و سازمان ملل برای آرام‌سازی اوضاع در غزه هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

هنیه: پیگیر تلاش‌ها برای توقف جنایت علیه غزه هستیم

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: تلاش‌های گسترده با تمام طرف‌ها را برای توقف تجاوزات به مردم خود در نوار غزه دنبال می‌کنیم.

مقاومت فلسطین: شهرک‌های اطراف غزه را به مکانی ناامن برای صهیونیست‌ها تبدیل می‌کنیم

سخنگوی گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که شهادت تیسیر الجعبری و خالد منصور دو تن از فرماندهان ارشد این جنبش ما را در نبرد "وحدة الساحات" (وحدت جبهه‌ها) پایدارتر و با صلابت‌تر خواهد کرد و این نبرد ثابت کرد که فرماندهان مقاومت در صف مقدم رویارویی با دشمن قرار دارند.

وی همچنین تصریح کرد که با خداوند، ملت و امت عهد می‌بندیم که شهرک‌های اطراف غزه را به مکانی ناامن و غیرقابل زندگی برای صهیونیست‌ها تبدیل کنیم و از این پس دامنه حملات موشکی خود را گسترش خواهیم داد و مناطق دورتر و دورتر را هدف قرار خواهیم داد.

تداوم حملات راکتی مقاومت فلسطین/ شهر عسقلان هدف حمله موشکی قرار گرفت

مقاومت فلسطین مجددا شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه را هدف حملات راکتی قرار داد.

منابع خبری از حمله راکتی به شهر عسقلان در فلسطین اشغالی خبر دادند.

گردان‌های قدس از حمله خمپاره‌ای به شهرک نیریم در مجاورت غزه خبر داده است.

گردان‌های القدس همچنین اعلام کرد: خودروهای نظامی اسرائیلی را در پایگاه کیسوفیم در شرق نوار غزه با خمپاره هدف قرار دادیم.

آژیر خطر در تمامی شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه به صدا درآمده است.

گردان های ابوعلی مصطفی نیز اعلام کرد که شهرک کفار عزا را با چندین راکت هدف قرار داده است

شکاف و اختلاف در سران رژیم صهیونیستی؛ یک وزیر کابینه لاپید: جنگ علیه غزه را متوقف کنید

کانال دوازدهم تلویزیون عبری اعلام کرد: وزیر بهداشت اسرائیل خواستار پایان عملیات نظامی در نوار غزه شد.

یک مسئول ارشد اسرائیلی از تماس‌ها برای آتش بس با میانجیگری مصر خبر داده است.

ایلیت شاکید از سیاستمداران رژیم صهیونیستی هم شب گذشته خواستار توقف تجاوزات این رژیم به نوار غزه شده است.

اذعان مقام سازمان ملل به وحشیانه بودن جنایات رژیم صهیونیستی

گزارشگر ویژه سازمان ملل در اراضی فلسطینی تاکید کرد: اسرائیل نمی‌تواند ادعا کند که در این نزاع از خود دفاع می‌کند.کشتار عمدی فلسطینیان همچنان ادامه دارد و به مرحله شرم آوری رسیده است.

گروه‌های ملی فلسطینی: اشغالگران هرگز با ترورها نمی‌توانند مقاومت را تضعیف کنند

گروههای ملی فلسطین تاکید کردند، آن کس که گمان می‌کند اشغالگران می‌توانند اقتدار ما را در هم بشکنند، یا مقاومت ما را با ترورها تضعیف کنند، در توهم به سر می‌برد.

حمله خمپاره‌ای مقاومت به پایگاه نظامی «کیسوفیم»

گردان‌های القدس اعلام کرد: بار دیگر پایگاه نظامی کیسوفیم را در شرق نوار غزه با خمپاره هدف قرار دادیم.

شلیک ۶۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی

رسانه‌های عبری زبان اذعان کردند که از آغاز این دور از درگیری‌ها با مقاومت فلسطین در غزه، نزدیک به ۶۰۰ موشک و راکت از این غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.

پیامهای شلیک ۶۰۰ موشک توسط مقاومت از غزه؛ یک گام بلند دیگر در عبور از گنبدآهنین

توصیه امنیت داخلی (شاباک) به کابینه امنیتی رژیم اسرائیل

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که رئیس سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی شاباک به کابینه امنیتی این رژیم توصیه کرده به عملیات نظامی علیه غزه پایان دهد.

جهاد اسلامی فلسطین: آتش بس با رژیم صهیونیستی فعلا در دستور کار نیست

برخی منابع فلسطینی اعلام کردند که جنبش جهاد اسلامی فعلا به هرگونه پیشنهادی برای آتش‌بس و توقف درگیری‌ها در غزه پاسخ رد می‌دهد و تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد از گرفتن انتقام جنایات علیه غزه و ترور رهبران خود موکول کرده است.

یک منبع در جنبش جهاد اسلامی به شبکه خبری الجزیره گفت: تماس‌های زیادی در مورد توقف حمله به غزه دریافت کردیم اما تا این لحظه نتیجه‌ای حاصل نشده است.

یک مسئول سیاسی اسرائیلی در گفتگو با شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی از وجود تلاش‌ها و تحرکاتی برای پایان حملات نظامی علیه غزه خبر داد.

قدس اشغالی در تیررس حملات موشکی مقاومت قرار گرفت

رسانه‌های صهیونیستی از شنیده شدن صدای آژیر خطر در تل آویو و نزدیک قدس اشغالی خبر دادند.

این اولین بار از آغاز دور جدید درگیری‌ها بین مقاومت و رژیم صهیونیستی است که آژیر خطر در قدس به صدا درمی‌آید.

سریا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که قدس اشغالی و شهرک صهیونیست نشین سدیروت را هدف چندین حملات راکتی خود قرار داده است.

برخی منابع از وقوع ۳ انفجار در شهر قدس در پی حملات موشکی مقاومت فلسطین خبر دادند.

در همین حال، منابع محلی در رام الله نیز اعلام کردند که صدای انفجارهای قدس در این شهر شنیده شده است.

اصابت راکت مقاومت به منطقه صنعتی سدیروت

مقاومت فلسطین ۱۰ راکت به سمت شهرک صهیونیست‌نشین سدیروت در مجاورت نوار غزه شلیک کرد.

سخنگوی شهرداری سدیروت اعلام کرد که یک راکت به دروازه کارخانه‌ای در منطقه صنعتی سدیروت اصابت کرده و سامانه گنبد آهنین چند راکت را هم رهگیری کرده است.

دو شهید و ۱۵ مجروح در حمله اخیر به اردوگاه جبالیا

منابع فلسطینی اعلام کردند که در حمله اخیر جنگنده‌های اسرائیلی به منزلی در اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه، دو نفر به شهادت رسیده و دست کم ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

پهپاد اسرائیلی دو فلسطینی را در خان یونس هدف قرار داد

منابع فلسطینی اعلام کردند که یک فروند پهپاد اسرائیلی دو فلسطینی را در نزدیکی مسجد حموده در خان یونس هدف قرار داده است.

هر دو نفر مجروح شدند و حال یکی از آن‌ها وخیم است.

القسام شهادت فرمانده ارشد جهاد اسلامی را تسلیت گفت

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی حماس، شهادت خالد منصور فرمانده ارشد گردان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی و دیگر شهدای فلسطینی را تسلیت گفت.

قسام تاکید کرد: این خون‌های پاک، مشعل راه مجاهدان خواهد بود و تا زوال و نابودی اشغالگران و بیرون راندن آنان از این سرزمین دامنگیر آنان خواهد بود.

گردان‌های شهدای الاقصی نیز شهدای حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح و در راس آن شهادت خالد منصور فرمانده جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت و تهدید کرد که در کنار دیگر گروههای فلسطینی پاسخ این تجاوز را خواهد داد.

جبهه آزادیبخش فلسطین نیز ضمن تسلیت شهادت خالد منصور فرمانده جهاد اسلامی ، همه گروههای فلسطینی را به وحدت و همگرایی مشترک برای مقابله با تجاوزات صهیونیست‌ها فرا خواند.

آغاز حملات راکتی جدید مقاومت به شهرک‌های صهیونیست نشین

در سومین روز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، مقاومت فلسطین دور جدید حملات راکتی به شهرک‌های مجاور با نوار غزه را آغاز کرد.

این خبر بروز رسانی می شود

فدراسیون صنعت نفت ایران